Střelba na škole v USA: Student zabil spolužáka a následně i sebe

Seattle (USA) - Americký středoškolák dnes střílel ve škole ve městě Marysville na severozápadě USA po svých spolužácích. Jednu osobu zabil a nejméně čtyři zranil. Tři lidé jsou v kritickém stavu. Podle policie se útočník následně sám zastřelil.

„Jsme přesvědčeni, že tu byl pouze jeden střelec a že tento střelec zemřel,“ uvedl policejní důstojník Robb Lamoureux. Bližší informace o útočníkovi zatím policie nezveřejnila. Jisté je jen to, že byl studentem školy.

Podle zpravodaje ČT Martina Řezníčka jde o studenta prvního ročníku. „Mělo jít o oblíbeného studenta, rozhodně nepatřil na okraj. V poslední době se prý dostal do potyčky s kamarády kvůli své rase – šlo o indiána. Jestli to byl motiv, to zatím jasné není,“ uvedl Řezníček.

Podle očitých svědků střelec vešel do školní jídelny, vytasil zbraň, přiblížil se k jednomu ze stolů a vystřelil na šest studentů, kteří u něj seděli. Okamžitě vypukla panika, ostatní se snažili zachránit zoufalým útěkem z místnosti. 

Video Zpravodaj ČT o střelbě na škole v Marysvillu
video

Zpravodaj ČT o střelbě na škole v Marysvillu

Studenti se poschovávali ve třídách, někteří po zahájení palby padli na zem, kde leželi až do příchodu policie. Jiní se pokusili uprchnout na školní hřiště, ale všechny východy ze školy brzy zatarasily desítky prchajících spolužáků. Těžkooděnci krátce po incidentu začali prohledávat třídu po třídě, žádného dalšího střelce ale nenašli.

Poslední podobný incident se ve státě Washington odehrál počátkem června na univerzitě v nedalekém Seattlu, kde střelec zabil jednoho studenta a další dva zranil.

/*json*/{"map":{"lat":47.92978376268648,"lng":-122.01349642480466,"zoom":9,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":{"0":{"lat":48.05743061384011,"lng":-122.17758178710938,"type":"","description":""}},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/