V Downing Street je dusno

Londýn - Zatímco britský premiér David Cameron a ministr financí George Osborne působí jako přátelští sousedé, jejich kočky se v lásce nemají. Domácí zvířata prominentních obyvatel domů v londýnské Downing Street 10 a 11 se pustila do ostré šarvátky.

Kočky usvědčuje fotografie zveřejněná na twitteru. Osbornova Freya na ní fackuje Cameronova Larryho levou packou. Premiérova mluvčí odmítla incident komentovat s tím, že obě kočky jsou schopny vedle sebe žít. Podle zpravodajského serveru BBC se zdá, že Freya je v sousedském vztahu dominantní a že Larry občas doplatí na svůj nedostatek agresivity.

Ministerský předseda si domů pořídil Larryho loni kvůli tomu, že během jednoho televizního přenosu z Downing Street zachytily kamery v domě potkana. Místo obávaného lovce myší se však z kočky podle britských médií vyklubal lenoch, který většinu dne prospí.

Freya je naproti tomu protřelá kočka, která má za sebou dvouletý pobyt na ulici. Osbornovi ji po útěku vrátil až veterinář, který zjistil jméno prominentního majitele z čipu.  

Vrcholní britští politici tradičně obývají Downing Street číslo 10, které náleží ministerskému předsedovi, a 11, kde žije rodina ministra financí.