Mládě krokodýla přežilo v kanalizaci v Gaze dva roky

Gaza - V palestinském pásmu Gazy se podařilo odchytit krokodýla, který před dvěma lety zmizel z místní zoo. Přežíval v kanalizaci a dorostl už do délky 1,7 metru. V posledních dnech po něm pátrali nejen hasiči a policie, ale také civilní obrana. Několik předchozích pokusů o odchyt bylo neúspěšných. „Rozprostřeli jsme sítě, ale vždy utekl,“ řekl ředitel čističky odpadních vod z Bajt Lahíja v severní Gaze.

Místní lidé tvrdí, že krokodýl přežíval v čističce a vynořoval se, jen když šel hledat potravu. „Když sem přišel, byl mládě, teď je už velký a nebezpečný lidem i jejich zvířectvu,“ tvrdí ředitel. Jeden z místních zemědělců tvrdí, že krokodýl při jedné ze svých výprav mimo čističku zabil dvě jeho zatoulané kozy.   

Policejní podplukovník Samíh Sultán řekl, že policie si nevěděla rady, jak dostat krokodýla živého, a konzultovala metodu se znalci prostřednictvím internetu. Nakonec se policisté rozhodli pro síť, používanou při lovu žraloků. 

Do pásma Gazy se zvíře dostalo jako mládě jedním z tunelů, kterými Palestinci pašovali zboží i živé tvory z Egypta v době tuhé izraelské blokády tohoto území.