Uprostřed hřiště vyrostlo 25 zabetonovaných sloupů. Fotbalisté se nedostanou k brance

Fotbalisté v Přeštovicích na Strakonicku si nemají kde kopnout. Uprostřed hřiště nechal majitel části pozemku vystavět pětadvacet železných kůlů. Tvrdí, že se s obcí snažil domluvit, leč marně, a tak se rozhodl prostor připojit ke svému poli. Přešťovický starosta ale situaci interpretuje odlišně.

Video Události
video

Události: Na fotbalovém hřišti v Přešťovicích vyrostlo 25 sloupů

Jiří Vachta pozemek koupil v roce 2011. Zbytek hřiště patří několika dalším lidem a obci, které hned po nabytí práv oznámil, aby tu část, která mu náleží, vyklidila.

„Je to moje už 7 nebo 8 let a obec nebyla schopna se se mnou domluvit, i když jsem jí vycházel vstříc. Tak jsem to musel dát k soudu, aby si vyklidili svoji branku. A já to můžu konečně používat,“ pochvaluje si současný stav.

Vachta má u hřiště ornou půdu a pole by rád rozšířil. Přešťovice ale chtěly hřiště zachovat. S majitelem jednaly řadu let o odkoupení pozemku nebo směně. Neúspěšně. „Nabízeli jsme náhradní pozemek, výměnu, ale pan Vachta měl přehnané požadavky,“ tvrdí místostarosta obce Jiří Čamek (nez.).

/*json*/{"map":{"lat":49.27556141925387,"lng":13.952688820648518,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.27666036068087,"lng":13.974403407710497,"type":"1","description":"Přešťovice"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Nejvíce situací trpí fotbalisté klubu SK Rovná, kteří přišli o hřiště pro domácí zápasy. Přes plot se k brance nedostanou, trénovali tak alespoň slalom mezi sloupky. „Ještě v sobotu jsme tady hráli mistrák a během jednoho dvou dní nám tady vyrostly zabetonovaný sloupky, takže je konec veškerého hraní,“ láteří hráč kopané Jiří Chocholatý.

Hřiště v Přeštovicích slouží 40 let. Obec se domnívá, že majitel pozemku neoprávněně zahradil veřejný prostor. „Žádné veřejné prostranství to nikdy nebylo a není,“ ohradil se Vachta. „Já si myslím, že právo je opravdu na naší straně,“ oponuje místostarosta.

Spor tak patrně rozhodne až soud a stavební úřad. Fotbalisté Rovné zatím hledají hřiště pro domácí zápasy. Domluvit se chtějí v sousední Štěkni.