Lidem z okolí Českých Budějovic zlevní od srpna MHD

Vedení Jihočeského kraje i Českých Budějovic schválilo výhodnější tarify MHD pro cestující z okolních obcí. Lidé z Boršova, Včelné nebo Borku budou jezdit za stejné ceny jako v centru jihočeské metropole. Výrazně se jim tak sníží náklady, za roční kupón zaplatí nově jen 3630 korun místo současných 5600. Nové tarify pro MHD začnou platit od 1. srpna.

„Vzniklý rozdíl bude dopravnímu podniku hradit Jihočeský kraj,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora František Konečný (ANO). Podle odhadů jde o čtyři miliony korun ročně.

Změna je součástí projektu integrovaného dopravního systému Českobudějovicka, který začal fungovat letos v lednu a podílí se na něm pět dopravců. Cestující si díky tomu mohou zakoupit předplatní jízdenku, která kombinuje autobusovou i železniční dopravu.

„Integrace přinese nejen finanční úsporu lidem dojíždějícím z okolí Českých Budějovic do města ze současné druhé tarifní zóny, ale zároveň umožní všem držitelům předplatných časových jízdenek na českobudějovickou hromadnou dopravu neomezeně cestovat i mimo rámec katastrálního území města za ceny jízdenek platných v první tarifní zóně,“ dodal krajský radní pro dopravu Jiří Švec (Pro Jižní Čechy).

V budoucnu se navíc počítá s tím, že by integrovaný dopravní systém propojil i další okresní města v kraji.

/*json*/{"map":{"lat":48.97637129261954,"lng":14.490547200000037,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/