Ujel mu vlak, tak stopnul řidičku. Ta je teď obviněná z pokusu o vraždu

Policisté obvinili osmatřicetiletou řidičku z pokusu vraždy za to, že v květnu při automobilové havárii narazila na Semilsku do domu a při tom těžce zranila spolujezdce. Sama vyvázla s lehkým zraněním. Osmapadesátiletému muži ujel vlak, a tak si ženu stopnul. Málem ho to stálo život. Ženě hrozí až 18 let vězení. Znalci budou zkoumat i její duševní stav, spolujezdci totiž řekla, že chce oba zabít, přidala plyn a úmyslně havarovala.

K nárazu vozidla do budovy došlo v květnu před 22:00 na silnici vedoucí ze Semil do nedaleké Slané. „Muž nebyl známý či příbuzný řidičky, ale stopař. Auto si stopnul v osudný den v Bořkově. Řidička pak během jízdy stále zvyšovala rychlost a v jednu chvíli najela i do protisměru, kde právě projížděl policejní vůz,“ popsala událost policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Aby se vyhnuli srážce s policejním vozem, strhnul spolujezdec řízení. „Ženu navíc žádal, aby zastavila, jinak z vozu vyskočí. Ta mu na to sdělila, že chce oba zabít a přidala plyn. Nárazu do zdi domu už nebylo možné zabránit,“ dodala mluvčí.

Peugeot 306 se od zdi odrazil a narazil do zděné stavby plynárenského zařízení. Spolujezdce při tom náraz vymrštil mimo vozidlo. „Utrpěl vážné zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice a následnou hospitalizaci. Sama řidička utrpěla zranění lehké,“ řekla Suchánková.

Hlídka málem bouraného policejního vozu byla u havarovaného auta první

Jako první byla podle ní u nehody semilská policejní hlídka. Poté, co je řidička ohrozila v zatáčce, policisté vůz obrátili a jeli za ní. Po ujetí zhruba půl kilometru nalezli auto havarované.

Řidičku původně vyšetřovali pro těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, po výpovědi spolujezdce však kriminalisté případ překvalifikovali na pokus vraždy. Navíc podali návrh na vzetí do vazby. „Z obavy, že by mohla uprchnout, nebo aby se podobného činu opětovně nedopustila,“ řekla Suchánková. Soudce návrhu vyhověl.