Tábor usiluje o výhodnější smlouvy

Tábor - Tři a půl milionu korun zaplatí město Tábor soukromému nájemci městského parkoviště. Zastupitelstvo vysoké vyrovnání těsnou většinou schválilo a zároveň odsouhlasilo i ukončení jeho nájemní smlouvy. Nevýhodná se podle některých zastupitelů jeví i další vzájemná spolupráce města a stavební firmy Dvořák. Majitel firmy zatím vývoj vzájemných vztahů komentovat nechce, všechny smlouvy jsou podle něj veřejné a spolupráce s městem standardní.

Parkoviště u pivovaru si firma Karla Dvořáka pronajímala několik let. Ve srovnání s dobou předtím byl zisk města minimální. Nízké nájemné však souviselo se závazkem firmy postavit parkovací dům. To je v současné době nevýhodné i z pohledu města, přesto od něj v rámci vyrovnání odkoupí rozpracovaný projekt. „Pokud seženeme prostředky na případné, zdůrazňuji případné, financování výstavby parkovacího domu, budou veškeré materiály využity,“ prohlásil místostarosta Tábora Jiří Bartáček (ODS). Předseda kontrolního výboru a opoziční zastupitel Ladislav Šedivý (KSČM) ale upozorňuje, že město tak podnikateli hradí ztráty za nepovedený podnikatelský záměr: „Společnost nemůže podnikat na riziko městského rozpočtu.“

Dlouholetá spolupráce města a stavební firmy Dvořák vedla k záchraně několika zchátralých městských objektů, například pivovaru. Kritici upozorňují, že pivovar sice zachráněný je, ale je v soukromých rukou a město, pokud ho chce využívat, za to musí platit. „Vkládáme do toho majetek asi za 60 milionů a investice za 50 milionů, tak bychom zcela určitě měli mít smlouvy vůči podnikateli ošetřeny,“ dodal zastupitel Šedivý.

Majitel firmy Karel Dvořák aktuální vývoj vzájemné spolupráce zatím komentovat nechce, všechny smlouvy jsou podle něj veřejné a vztahy s městem standardní. Některé dílčí problémy posuzuje soud a prověřují policejní vyšetřovatelé. Zatím bez konkrétních výsledků.

/*json*/{"map":{"lat":49.413822,"lng":14.658986,"zoom":15,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.212151,"lng":16.590667,"type":"1","description":""},{"lat":49.413822,"lng":14.658986,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Parkoviště u pivovaru v Táboře si firma Karla Dvořáka pronajímala několik let.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24