Pražská zoo překonala návštěvnický rekord z roku 2009

Praha - Zoo Praha dnes s dvouměsíčním předstihem překonala návštěvnický rekord. Letos přivítala již více než 1 296 580 lidí a očekává, že hranici 1,3 milionu překoná během několika dní. Tomu, kdo se stane jubilejním šťastlivcem, slíbila zoo věcné dárky s logem Zoo Praha.

„Předpokládám, že letošní návštěvník číslo 1 300 000 k nám přijde někdy v průběhu příštího týdne. Jsem zvědav, kdo to bude - a těším se, až ho v Zoo Praha přivítám,“ uvedl ředitel zahrady Miroslav Bobek. Letos už zahrada přivítala nejdříve v historii také miliontého návštěvníka, bylo to 26. srpna.

Návštěvnost zahrady se zvedla zejména za dvanáctiletého působení Bobkova předchůdce Petr Fejka. Na začátku milénia přišlo do trojské zoo za rok 635 019 lidí, hranice milionů návštěvníků byla překonána v roce 2005. Někteří pracovníci zahrady ale s Fejkovým přístupem k rozvoji zahrady nesouhlasili, podle nich bývalý ředitel dával přednost návštěvníkům před zabezpečením zázemí pro chovatele.

Stavebním a potažmo i návštěvnickým boomem prošla zahrada po katastrofální povodni, která v roce 2002 zničila část zoo ležící u řeky. K opakovaným cestám do zoo tehdy lákaly přibývající pavilony a také nové přírůstky, tím nejslavnějším se stala gorila Moja. Právě ta měla být letos v říjnu přestěhována do přírodního parku Cabárceno ve Španělsku, kvůli zdravotním potížím však byl její přesun odložen na jaro.