V Táboře začaly Slavnosti piva

Tábor - Na pět stovek druhů piva může ode dneška do soboty ochutnat veřejnost na 22. ročníku Slavností piva v táborském hotelu Palcát. Ve třiadvaceti kategoriích bude soutěžit o ceny 108 pivovarů z Česka i zahraničí. Loni akci navštívilo zhruba 4 000 lidí, pořadatelé očekávají stejný zájem i letos. Návštěvníci se mohou těšit i na kulturní program. Více informací zde.

„V degustacích se denně střídá kolem stovky porotců. Většinou jde o sládky přihlášených pivovarů a zapojí se například také nezávislí degustátoři a studenti odborných vysokých škol,“ uvedl za pořadatele Alois Srb. Táborských slavností se účastní pivovary z evropských zemí, jako jsou Rusko, Slovensko, Bělorusko, Belgie, Nizozemsko, Rakousko, Slovinsko nebo Kazachstán.

Ze všech 23 soutěžních kategorií je největší zájem o skupinu minipivovarů. V ní budou degustátoři hodnotit na 50 vzorků. „Odborné degustace jsou přísně anonymní. Oficiální garance výsledků světově renomovanými odbornými autoritami dlouhodobě dodává soutěži nadstandardní míru respektu, objektivity a důvěryhodnosti,“ dodal Srb.

Vítězové jednotlivých kategorií získají k titulu Zlatá pivní pečeť i právo užívat příslušné označení na etiketách a k propagačním účelům.