„Jeden den na Zemi“. Autoři sestříhali 3 000 hodin materiálu, který zachycuje život lidí na celém světě. Film Jeden den na Zemi ale není první takovýto masový projekt. Loni měl premiéru film Ridleyho Scotta Život v jednom dni, který fungoval na stejném principu.
Historie Dne Země se začala psát roku 1970 v USA, kdy senátor Gaylord Nelson pověřil studenta Harvardovy univerzity Denise Hayesa organizací série environmentálních protestních setkání a výukových programů s cílem podpořit environmentální hnutí po celých Spojených státech. První Den Země slavil úspěch a ve Spojených státech vedl mimo jiné k založení Americké agentury pro ochranu životního prostředí a k přijetí zákona o čistotě ovzduší, zákona o čistotě vody a zákona o ohrožených druzích.
V následujících letech se iniciativa Dne Země postupně šířila také do zahraničí. V roce 1990 byl Denis Hayes opět požádán o zorganizování environmentální kampaně, tentokrát na globální úrovni. Na celém světe se podařilo zmobilizovat asi 200 milionů lidí ve 141 zemích.
