U Hrádku nad Nisou zemřeli při nehodě čtyři lidé

Hrádek nad Nisou (Liberecko) - Čtyři lidé zemřeli dnes po půl sedmé večer při nehodě Škody Octavie u Hrádku nad Nisou na Liberecku. Zraněného pátého účastníka nehody převezl vrtulník do nemocnice. Podle krajského ředitele záchranné služby Stanislava Mackovíka byl zraněný na řízené ventilaci převezen na traumatologii do Liberce, je ve vážném stavu.

Nehoda se stala v jedné ze zatáček na silnici z Dolního Sedla na Hrádek nad Nisou. „Řidič Škody Octavie nezvládl řízení a vyjel mimo silnici,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Podle Mackovíka auto narazilo do stromu a je zcela zničené. Mladého muže, kterého se záchranářům jako jediného podařilo zresuscitovat, transportoval vrtulník v bezvědomí na libereckou traumatologii. Má vážné poranění hlavy s krvácením do mozku.

Nehoda přilákala mnoho zvědavců. Brzy se mezi nimi začalo spekulovat, že v autě jeli maturanti slavit právě složené zkoušky dospělosti. Policie ale tuto informaci nechtěla komentovat.

Podle počtu obětí je to nejvážnější nehoda letošního roku. Dosud byla nejtragičtějším letošním střetem nehoda osobního vozu BMW z 21. dubna u Hrošky na Rychnovsku. Auto dostalo kolem půlnoci ve velké rychlosti v zatáčce smyk a narazilo do stromu. Ve voze cestovalo pět mužů ve věku 21 až 23 let, kteří se vraceli z noční směny. Muž sedící vzadu na místě zemřel. Řidič zemřel později v nemocnici, stejně jako jeho bratr. Zbylí dva cestující byli zraněni lehce.