Muž, kterého přejel vlak, vyvázl s odřeným nosem

Smržovka - V tunelu u Smržovky na Jablonecku přejel ráno osobní motorový vlak mladého muže, který zřejmě usnul v kolejišti. Měl obrovské štěstí vyvázl jen s odřeným nosem, přesto byl převezen na chirurgii jablonecké nemocnice, informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Markovičová.

Nehoda se stala pět minut po sedmé ráno. „Na operační středisko bylo nahlášeno, že se pod vlakovou soupravou v tunelu nachází muž. Jak hasiči na místě zjistili, ležel v kolejišti pod zadní nápravou vlaku, zhruba 50 metrů v tunelu,“ popsala událost mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová. Hasiči muže zpod soupravy vytáhli, naložili na speciální nosítka a vynesli ven. „Mladý muž jevil známky opilosti a na první pohled nebyla zřejmá žádná vážnější vnější poranění,“ dodala mluvčí hasičů.

Nehoda na dvě hodiny zastavila provoz na frekventované trati z Liberce do Krkonoš. Mezi Jabloncem a Smržovkou nahradily vlaky autobusy. Jak se muž do kolejiště dostal a další podrobnosti nehody, policisté vyšetřují. Podobně šťastně končí podle Martina Drápala z drážní inspekce sotva čtvrtina nehod na železnici. Jen každý desátý vyvázne jen s lehkým zraněním.