Požár skládky v Praze vznikl zřejmě náhodou

Praha - Masivní požár skládky, který vypukl v úterý odpoledne v areálu v Dolnoměcholupské ulici v Praze, vznikl podle vyšetřovatelů zřejmě náhodou. Z nákladního auta byl na skládku vysypán odpad se skrytým ohniskem požáru. Škoda zatím nebyla vyčíslena. Nikdo nebyl zraněn, uvedla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Zastřešená skládka o rozměrech 50x10 metrů začala hořet v úterý kolem 13:30. Oheň se rychle šířil. Hasiči museli v průběhu odpoledne vyhlásit třetí, tedy nejvyšší stupeň požárního poplachu. Jedenáct hasičských jednotek požářiště dostalo pod kontrolu až téměř po třech hodinách. Z objektu se valil sloup hustého černého dýmu, který byl viditelný na velkou vzdálenost. Chemici ale nenaměřili ve vzduchu koncentrace škodlivin, které by ohrožovaly zdraví lidí.

Skládku se podařilo dohasit dnes v ranních hodinách. Kolem 06:00 začaly ohořelé zbytky na třech místech znovu hořet. Hasiči v dýchací technice na místě zasahovali ještě zhruba hodinu. Nyní požářiště hlídá ostraha objektu. „Škoda, kterou požár napáchal, zatím nebyla stanovena. Vyšetřovatelé jsou stále na místě,“ uvedla Adamcová. Oheň zcela zničil konstrukci haly, zastřešení a elektroinstalaci.