Hašiš za tři miliony. To je Sen

Tábor/Praha - Detektivové národní protidrogové centrály (NPC) zajistili při operaci s krycím názvem Sen největší množství hašiše v zemi za posledních osm let. Spolupráce s jihočeskou zásahovou jednotkou vyvrcholila zatčením dvou Čechů v Táboře, údajně se zabývali nelegálním pěstováním rostlin netechnického konopí, následnou výrobou a distribucí marihuany a také dovozem a distribucí vysoce kvalitního hašiše. Prodejem zajištěných drog na ulici by pachatelé mohli získat kolem tří milionů korun.

Oba zadržení muži byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. V případě pravomocného odsouzení jim hrozí tresty od osmi do dvanácti let. Okresní soud v Českých Budějovicích je poslal do vazby. Případ dosud není uzavřen a lze předpokládat, že budou obviněni další lidé.

Policisté muže zatkli přímo při předání 6,5 kilogramu hašiše. Následné domovní prohlídky u podezřelých vydaly dalších 12 kilogramů hašiše, nelegální pěstírnu konopí, 300 gramů sušiny marihuany připravené k následné distribuci, 750 tisíc korun, 150 kusů vltavínů, šest mobilních telefonů a notebook.

Zatčení pachatelé
Zatčení pachatelé

Policisté zajistili také podomácku vyrobený separátor pylu - bubnový odlučovač, který se používá pro domácí výrobu hašiše z netechnického konopí. Dovoz dalších deseti kilogramů hašiše podezřelými do Česka zadokumentovali policisté v průběhu prověřování. Hašiš do ČR podle policie dovážel jeden ze zatčených mužů, který tuto drogu s velmi vysokým obsahem THC nakupoval v Maroku a následně v úkrytu v obytném přívěsu převážel přes Španělsko, Francii a Německo.

Ve skleníku u rodinného domu jednoho ze zadržených pěstovali pachatelé rostliny netechnického konopí. Policisté tam zajistili 20 extrémně vzrostlých matečních rostlin, které byly určeny k dalšímu řízkování. K těmto účelům měli pachatelé připraven zahradní materiál.