V Hostivaři prasklo potrubí. Bez vody je 30 tisíc lidí

Praha - V pražské Hostivaři prasklo odpoledne vodovodní potrubí. Bez vody zůstalo asi 30 tisíc obyvatel Zahradního města, sídliště Skalka a sídliště Košík. Opravy potrvají zřejmě minimálně do pondělí. Zásobování pitnou vodou zajišťují desítky cisteren, uvedl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Ondřej Pokorný.

Nehoda se stala zhruba v 16:30 v zahrádkářské kolonii v Praze 10 mezi ulicemi U Břehu a K Horkám. Prasklo potrubí o průměru 80 centimetrů z roku 1980. Příčina havárie zatím není známa, mohlo se jednat o korozi materiálu. Na místě vytékalo až 300 litrů vody za vteřinu.

Obyvatelé okolních čtvrtí budou pravděpodobně bez vody minimálně do pondělí. „Zatím se to dá těžko určit. Na místě začaly výkopové práce, které potrvají celou noc. Více budeme vědět až v momentě, kdy se prokopeme k potrubí. To by mohlo být v pondělí dopoledne, ale je to jen odhad,“ dodal mluvčí.

Do té doby si lidé musí nakoupit vodu balenou, nebo ji načerpat z cisteren na ulici. Podle některých místních není však vody dostatek.

Video Prasklé potrubí připravilo obyvatele o vodu
video

Prasklé potrubí připravilo obyvatele o vodu