V Praze hořela černá skládka odpadu

Praha - V pražských Štěrboholích nedaleko Jižní spojky odpoledne hořel zahradní domek a kolem něj vytvořená černá skládka součástek do aut, včetně autosedaček a pneumatik. Příčinu ohně hasiči zatím neznají, vyšetřovatelé musí počkat, až ohniště vychladne. Událost se obešla bez zranění.

Požár propukl krátce po 16. hodině, hustý černý dým z hořících pneumatik bylo vidět na kilometry daleko. Na místě zasahovalo asi šest desítek hasičů, vyjeli i chemici kvůli měření škodlivin v ovzduší. Překročení nejvyšších přípustných koncentrací ale nezjistili, lidé se tak nemusejí obávat.

Oheň se podařilo zlikvidovat kolem 18. hodiny, na místě zůstalo jedno družstvo kvůli rozhrabování a dohašování požářiště.

Černý dým bylo vidět přes půl města
Černý dým bylo vidět přes půl města

Při požáru nebyl nikdo zraněn, zplodin z ohně se však nadýchal pes přivázaný na sousedním pozemku. Policisté ho brzy z kouře vyvedli a přivolali záchrannou službu pro zvířata. „Pes měl štěstí, dostal se z toho sám, byl jen zkontrolován,“ řekl veterinární technik, který psa ošetřil.

Vysvětlil, že zvířatům, která se hodně nadýchají kouře, se poskytuje podobná pomoc jako lidem. „Zvířatům se podává kyslík, a pokud je potřeba, léky na podporu dýchání, poté následuje akutní převoz na nejbližší veterinární kliniku, která má k dispozici kyslíkový box,“ řekl.