Lidem vstříc – hřbitov láká na rakvičky a černou kávu

Praha – Správci největšího pražského pohřebiště - Olšanských hřbitovů chtějí přilákat více lidí včetně turistů. V areálu padesátihektarového hřbitova plánují kulturní a společenské akce, pikniky, workshopy a čtení z knih autorů, kteří jsou na Olšanech pohřbeni. Ředitel Martin Červený by rád nechal před branami hřbitova vzniknout kavárnu, kde by se podávala černá káva a rakvičky se šlehačkou.

Hřbitov na Olšanech považuje jeho ředitel za unikátní místo, kde mohou lidé hledat odpočinek, kam ale mohou chodit i za poznáním. Stará část areálu krytá zelení stromů nabízí pohled na historické hrobky známých osobností, na kaple a další unikátní stavby.

„Chtěli bychom Olšanské hřbitovy představit jako kulturní místo, které je otevřeno živým lidem,“ řekl ředitel. „Už dnes sem chodí na procházky maminky s kočárky, studenti se tu učí a čtou,“ doplnil. Právě to chce Červený podpořit.

Návštěvníci a pozůstalí se podle něho nemusí obávat, že by společenské akce narušily pietu místa. Zvláště v historické části hřbitova jsou zelené plochy, na nichž by se podobné akce mohly odehrávat, aniž by kohokoli rušily. „Z Olšan by se mohl stát takový pražský Père Lachaise,“ přirovnává Červený pražské místo posledního odpočinku k významnému pařížskému hřbitovu, který proslul v celém světě.

/*json*/{"map":{"lat":50.08045984595449,"lng":14.465644997344933,"zoom":15,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/