Televize Óčko se vrací k pozemnímu digitálnímu vysílání

Praha - Hudební televizní stanice Óčko se od 1. října vrátí do pozemního digitálního vysílání. Zahájí totiž experimentální vysílání v rámci multiplexu 4, který provozuje Telefónica O2. Současně bude Óčko pokračovat ve spolupráci s provozovateli lokálních vysílačů, a to v Ostravě, kde vysílá od počátku září, a od října také v jižních Čechách. Informovalo o tom vedení televize Óčko.

„Když jsme odcházeli z multiplexu společnosti CDG, jasně jsme řekli, že do pozemního vysílání se vrátíme v okamžiku, kdy to pro nás bude výhodné. Jsme příjemně překvapení, že se nám to povedlo v tak krátkém čase a že jsme našli další možnosti, jak dostat náš signál k divákům,“ uvedl výkonný ředitel Óčka Hynek Chudárek.

Óčko přestalo vysílat digitálně na počátku srpna. Neprodloužilo smlouvu se společností Czech Digital Group (CDG), která provozuje multiplex 3. Podle vedení televize bylo vysílání v této síti pro Óčko nevýhodné. Diváci televizi od té doby mohli sledovat pouze prostřednictvím satelitu nebo kabelových platforem.

Digitální multiplex 4 v tuto chvíli pokrývá signálem 17,2 procenta obyvatel České republiky. To podle Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) odpovídá 26,6 procenta území ČR, multiplex tak zaostává za Technickým plánem přechodu (TPP). Óčku to však prozatím stačí. Spolu s lokálními vysílači v jižních Čechách a Ostravě bude podle vedení televize pozemní digitální signál Óčka dostupný pro 30 procent obyvatel.