Český rozhlas Online povede šéf Radiožurnálu Pícha

Praha - Ředitelem Českého rozhlasu Online se od nového roku stane dosavadní šéfredaktor Radiožurnálu Alexandr Pícha. Nahradí tak Miroslava Bobka, který byl jmenován ředitelem pražské zoo. Píchovu nynější funkci převezme Petr Souček, který vede sportovní redakci ČRo a působí jako editor vysílání. Informoval o tom ředitel rozhlasového marketingu René Zavoral.

Osmačtyřicetiletý Pícha začínal v rozhlase jako redaktor zahraniční směny. V roce 1991 se stal parlamentním zpravodajem a dva roky nato působil jako zahraniční zpravodaj České televize na Slovensku. Později vedl také projekt digitálního vysílání ČRo a několik let pracoval jako zahraniční rozhlasový zpravodaj v USA. Šéfredaktorem Radiožurnálu byl jmenován na začátku roku 2008.

Devětatřicetiletý Souček, který ho v této pozici vystřídá, spolupracoval se sportovní redakcí Radiožurnálu už při svém studiu na Vysoké škole ekonomické. Do redakce pak nastoupil jako zaměstnanec v roce 1996 a o dva roky později se stal jejím vedoucím. Působí také jako editor vysílání.