Šéfredaktorem týdeníku Euro bude Pavel Páral

Praha - Novým šéfredaktorem ekonomického týdeníku Euro se od září stane Pavel Páral (48). Dosavadní šéf redakce István Lékó z Eura odchází a chce založit vlastní internetový portál. Páral už v minulosti v Euru působil jako zástupce šéfredaktora, vedl také redakci podnikatelského týdeníku Profit. Současně s Páralovým příchodem bylo jmenováno i nové vedení redakce týdeníku. Zástupcem šéfredaktora bude Jan Hrbáček, do pozice hlavní editorky přichází Božena Hažová. Ve funkci hlavního obrazového redaktora a zároveň art directora bude působit Tomáš Novák, hlavním ekonomickým analytikem časopisu se stane Miroslav Zámečník.

Euro bylo v letošním prvním pololetí nejprodávanějším ekonomickým časopisem. Podle Kanceláře ověřování nákladu ABC ČR se v průměru na každé vydání týdeníku prodalo 22 581 výtisků, což je zhruba o 2 600 více než u druhého Profitu a asi o 4 500 kusů více než u třetího Eurozpravodaje. Každé číslo Eura si letos podle průzkumu čtenosti Media Projekt agentur GfK Praha a Median přečetlo 100 000 lidí. To je o zhruba 2 000 méně než u prvního Ekonomu. Třetí Eurozpravodaj měl v pololetí čtenost 88 000 a čtvrtý Profit četlo 47 000 lidí.

Týdeník Euro je hlavní aktivitou Euronews, společnost provozuje také ekonomický zpravodajský server Euro.cz. Mezi další produkty patří elektronická informační služba Euro24, Euro9 a EURO Setkání - odborné, vzdělávací a společenské akce.

„S příchodem nového vedení redakce je spojeno i její výrazné posílení o další nové redaktory a editory,“ uvedla společnost v tiskové zprávě bez dalších podrobností. Páral hodlá podle svých slov posilovat a rozvíjet týdeník jak v tištěné formě, tak na webu. Lékó odchází z Eura po dvanáctiletém působení ve vedení redakce. Dnes řekl, že od poloviny listopadu chce spustit vlastní internetový portál zaměřený na byznys, politiku a životní styl. Web bude mít zhruba 30 zaměstnanců, jeho obsah bude částečně placený. Bližší podrobnosti nechtěl Lékó prozradit.

Páral je v současnosti komentátorem deníku Mladá fronta Dnes. Na podzim 2008 se stal šéfredaktorem podnikatelského týdeníku Profit, tuto pozici ale ke konci února 2009 opustil údajně kvůli neshodám s důležitými členy redakce. Před nástupem do Profitu pracoval jako šéf komentátorů Mladé fronty Dnes a zástupce šéfredaktora právě v Euru. Stejnou funkci zastával také v deníku Slovo a v Zemských novinách. Pracoval i v Právu. V minulosti byl členem dozorčí rady vydavatelství Stanford, od prosince 2007 do loňského května.