ČT chce posílit tým zpravodajských komentátorů

Praha - Česká televize v prvních měsících příštího roku plánuje v rámci zpravodajství posílit tým komentátorů. Na jednání Rady České televize to prohlásil ředitel zpravodajství ČT Roman Bradáč. Vytvoření širšího týmu se podle něj značně prodloužilo s odchodem bývalého vedoucího domácí redakce Jindřicha Šídla do Hospodářských novin.

„Nadále s panem Šídlem počítám, budu rád, když bude hostem v našem vysílání,“ řekl Bradáč. Konkrétní jména lidí, kteří by měli tvořit skupinu komentátorů, neuvedl.

Bradáč se v rámci svého vystoupení zmínil také o tom, že ČT příští rok plánuje zjednodušit zpravodajskou grafiku. Nyní se podle něj staví grafické prostředí pro nové programy, které vzniknou v příštím roce. Mezi nimi by měly být nové pořady zaměřené na ekonomiku, větší prostor ve zpravodajství dostane kultura.

Vzniknout by měl i nový zpravodajský pořad se zahraničními zpravodaji. Plánuje se i pořad zaměřený na ženy, uváděný výraznými a známými ženskými osobnostmi.

Janeček chce výběrová řízení ještě transparentnější

Generální ředitel Jiří Janeček radní seznámil s připravovanými změnami ve zveřejňování výběrových řízení, která televize vypisuje. „Jsem přesvědčen, že výběrová řízení v České televizi jsou stoprocentně transparentní a v pořádku. Přesto jsem navrhl radě několik opatření pro to, abychom byli ještě otevřenější - aby dozorčí komise rady, rada a koneckonců i veřejnost měly přístup k tomu, co zde vyhlašujeme za výběrová řízení,“ prohlásil Janeček.