ČT24 spustila speciální aplikaci pro iPady

Praha - Česká televize dnes spustila speciální aplikaci ČT24 pro multimediální tablety iPad. Díky ní můžete na svém tabletu sledovat aktuální zpravodajství portálu ČT24. Aplikaci s ČT vytvořila firma Inmite a vývoj sponzorovala Era od Poštovní spořitelny, která se zaměřuje mimo jiné i na podporu nových technologií.

„Aplikace ČT24 pro iPady nabízí přehledné zpravodajství pevně svázané s televizním programem ČT24, tříděné do jedenácti kategorií způsobem, který odpovídá specifičnosti iPadů. Samozřejmostí je živé vysílání ČT24 v plné verzi i pouze na poslech v audiostreamu. Živé vysílání je přizpůsobené velikosti displeje iPadu,“ popisuje novinku Milan Fridrich, ředitel nových médií České televize.

Aplikace ČT24 je členěna na kategorie Hlavní zprávy, Domácí, Svět, Ekonomiku, Kulturu, Prahu, Čechy, Moravu, Slezsko, Sport a Exkluzivně na ČT24. Speciální stránku v nové aplikaci ČT24 má také pořad Hyde Park, který má nyní sice vysílací pauzu, ale až začne znovu v září běžet, bude možné v aplikaci posílat a sledovat dotazy, diskutovat nebo přehrát si starší díly tohoto interaktivního pořadu.

Aplikaci ČT24 pro iPady stahujte zde.


„iPad je progresivní moderní zařízení pro mladé, aktivní a chytré lidi. Je to zařízení, které má ve světě nových technologií rozhodně budoucnost - iPad ovládl trh tabletů a dle analýzy iPass ze 75 procent vládne trhu mobilních zařízení iPad a iPad2. Protože Era sleduje nové trendy, jsme velice rádi, že se na projektu aplikace ČT24 můžeme podílet,“ vysvětluje Petr Jaroš, výkonný ředitel pro obchodní rozvoj a strategii Poštovní spořitelny.

V iPadech už běží videoarchiv pořadů ČT

ČT24 je druhou speciální aplikací České televize pro iPady. V červnu byla spuštěna aplikace internetového videoarchivu pořadů ČT – vysílání. Ačkoliv aplikace běží necelé dva měsíce, stala se nejstahovanějším mediálním produktem pro iPady v českém Appstoru. Staženou už ji má více než 12 tisíc lidí.

„Aplikace ČT24 pro iPady je součástí pokračující digitalizace programů ČT a jejich šíření na nové progresivní platformy. Sledování ČT24 a rovněž ČT4 a dalších pořadů ČT v rámci iVysílání bude postupně možné na všech hlavních platformách – iPhonech, operačním systému Google Android, chytrých Nokiích, Samsung Bada nebo Windowsu Phone 7,“ doplňuje Milan Fridrich.

iPad
iPad

ČT24 a ČT4 lze už sledovat ve vysoké kvalitě na tabletech Samsung Galaxy s menší a střední obrazovkou. Pro větší displeje se aplikace bude vyvíjet na konci léta. Pro iPady ČT vyvíjí rovněž aplikaci sportovního programu ČT4 s velkým důrazem na kvalitu živého vysílání. Tato aplikace by měla být spuštěna v druhé polovině srpna.

Od podzimu bude Česká televize aktivně testovat televizní aplikace v novém rozhraní HbbTV určeném pro chytré televizory. HbbTV je jako systém doporučován Evropskou vysílací unií (EBU) a rozšiřuje doplňkové služby na teletextu, v informačním systému o pořadech EPG a příští rok by ČT na něm měla začít nabízet archiv pořadů - iVysílání.

Další podrobnosti o aplikaci si můžete přečíst mimo jiné na serverech Mediář, MaM či DigiZone.