Google představil vlastní tablet Nexus Seven

San Francisco - Google představil vlastní značkový tablet Nexus Seven. Přístroj, který je menší než oblíbený iPad od Applu, se začne prodávat v polovině července za 199 dolarů (cca 4 100 korun). Zákazníci si mohou začít objednávat nový tablet na stránkách Googlu již nyní.

Nový tablet má úhlopříčku sedm palců (téměř 18 centimetrů), zatímco iPad až deset palců (25,4 centimetrů). Podle analytiků bude proto nový tablet spíše konkurencí pro Kindle Fire od Amazonu, který má stejné rozměry i cenu. Cena iPadu začíná na 499 USD. 

Nexus Seven poběží na nejnovější verzi operačního systému Android, který se jmenuje Jelly Bean. Tablet je vytvořen speciálně pro službu Google Play, internetový obchod pro hudbu, filmy, hry, knihy a aplikace. Tablet bude pro Google vyrábět firma AsusTek Computer Inc. 

Minulý týden představil vlastní tablet Surface také Microsoft. Prodávat se má začít letos na podzim. Surface s operačním systémem Windows má být přímou konkurencí iPadu. Na trhu je již několik tabletů s operačním systémem Android, žádný z nich však není tak oblíbený jako iPad a Kindle Fire, což začalo dělat Googlu starosti, protože stále více lidí používá tablety k surfování po internetu. 

Google Now - informace ve správný čas

Google představil i nový nástroj pro vyhledávání Google Now, který má pomoci uživatelům najít na mobilních přístrojích správnou informaci ve správný čas. Google Now bude součástí Jelly Bean. Některé přístroje, jako Galaxy Nexus, si budou moci automaticky stáhnout aktualizaci nového operačního systému. 

Podle Googlu je denně aktivováno milion nových přístrojů se systémem Android. Před rokem to bylo 400 000 přístrojů. Mimořádně vysoký je tento růst v rozvíjejících se zemích jako Brazílie a Indie. Android je nyní hlavním konkurentem operačních systémů, které používají přístroje iPhone a iPad.

Video Google představil Nexus Seven
video

Google představil Nexus Seven