Daniela Drtinová bude od pondělí do čtvrtka moderovat vlastní pořad

Praha - Daniela Drtinová přijala nabídku na moderování vlastního pořadu. Od pondělí do čtvrtka bude ČT24 před hlavní zpravodajskou relací vysílat Interview Daniely Drtinové. V pátek se ve stejný čas budou v pořadu Interview ČT24 střídat další moderátorské osobnosti České televize. Další avizovanou změnou je nová dvojice moderátorů Událostí, komentářů. Celý týden budou pořadem provázet buď Martin Veselovský, nebo Lukáš Dolanský.

Na novém pořadu se bude podílet stejný editorský tým jako na Událostech, komentářích. „Věřím generálnímu řediteli České televize, že zaručí plnění principu nestrannosti a objektivity, protože věřím, že sledujeme společný cíl. A tím je nezávislost a svobodné zpravodajství,“ říká Drtinová.

Prohlášení Daniely Drtinové

Přijala jsem nabídku moderovat pořad Interview Daniely Drtinové poté, co jsem byla ujištěna, že mám důvěru vedení a že půjde o pořad zaměřený na kritickou analýzu, pořad politicky zacílený. Nejde v prvé řadě o mě. Zvláště dnes v době politických změn a přesunu moci budeme bedlivě sledovat editoriální pravidla a praxi zpravodajství. Sdělila jsem generálnímu řediteli Petrovi Dvořákovi, že i nejmenší prohřešky proti etickému kodexu ČT nebo náznaky manipulace budeme evidovat. Všechny naše snahy směřují k posílení veřejné služby a její nezávislosti na politické moci. Osobně věřím generálnímu řediteli, že sledujeme společný cíl. A tím je svobodné zpravodajství.


„Už od května jsme přemýšleli o tom, jak změnit koncepci pořadu Interview ČT24 tak, aby ještě před hlavní zpravodajskou relací zazněly na ČT24 nové informace, na které budou moci plynule navázat jak Události, tak Události, komentáře,“ komentoval změnu ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal. Cílem je podle něj vznik profesionálního analytického pořadu, který co do respektu a informační nosnosti bude na stejné úrovni jako Události, komentáře, a zahájí tak hlavní zpravodajský blok na ČT24. „Jsem proto rád, že se Daniela Drtinová jako zkušená moderátorka tohoto úkolu ve svém novém pořadu chopí,“ dodal.

Změna na pozici moderátorů čeká i pořad Události, komentáře. Celý týden jimi bude provázet buď Martin Veselovský, nebo Lukáš Dolanský. „Moderátor, který bude dění v pořadu sledovat kontinuálně celý týden, se bude moci pohybovat ve větším kontextu a klást témata do větší konfrontace,“ dodává Šámal.