Klip týdne: Anna K. šíří pohodu. Alespoň Na malou chvíli

Po třech letech od vydání posledního alba Světla představila svou nejnovější skladbu jedna z tuzemských předních zpěvaček Anna K. Na malou chvíli momentálně okupuje étery českých rádií a pod taktovkou režiséra Martina Linharta k ní nyní vznikl i videoklip. 

„Mám z klipu obrovskou radost. Vypadá přesně tak, jak jsem si ho k té písni představovala,“ říká s nadšením Anna K. „Márty je fakt talent, znám ho už tisíc let, tak jsem mu věřila. Celý jeho tým v čele s Pájou Dostálovou byl naprosto profesionální, a ještě k tomu to jsou moc milí lidé,“ nešetřila zpěvačka chválou. 

„Písnička je pozitivní a má moc příjemnou náladu. Proto jsem se ji snažil dostat do vizuální podoby a klip nezatěžkávat komplikovaným scénářem,“ upřesnil režisér. „Využili jsme pro natáčení světelně nejhezčí části dne, východ a západ slunce. Dalším atmosférickým prvkem je zajisté americký karavan a celá scénografie kolem něj, která lokaci zabydlela a pro Annu K. tak vytvořila příjemné místo pro tvorbu a odpočinek,“ popisuje Linhart.

„Ostatně v celém klipu pozorujeme zpěvačku právě při těchto činnostech. Společnost jí dělají rybička Ignác a fenka Tara, neboť právě i zvířata jsou s ní úzce spojena. Klip také provázejí záběry kapely v čele s Tomášem Varteckým, který je zároveň zpěvaččin životní partner a tuto píseň pro ni složil. Proto bylo naším přáním, aby se v klipu objevil i on,“ dodává.

Produkce a zvuku skladby Na malou chvíli se ujal držitel pěti Grammy Chris Lord-Alge, známý spoluprací s Madonnou nebo kapelou Green Day. Kytarovými party přispěl i sólový kytarista Bon Jovi Phil X. „Myslím, že je to bomba, povedla se nám úžasná píseň. Je o nás a o životě, který žijeme téměř všichni, co jsme tolik let bok po boku s jedním partnerem. Je to dar,“ uzavírá zpěvačka.

Podzimní koncerty

Ta si letos zároveň vysloužila nominaci na cenu Žebřík, při jejichž vyhlášení v plzeňském areálu DEPO2015 odehraje 9. září exkluzivní koncert. Na podzim ji též čeká série akustických koncertů, jež odstartují 11. listopadu v Čelákovicích. Další zastávkou pak bude Brno, Chotěboř, Hradec Králové a Sušice a krátkou šňůru zakončí zpěvačka 16. prosince v Praze. 

„Doufám, že se lidé, tak jako my všichni, co jsme na klipu pracovali, na malou chvíli zastaví v chaosu dne a náš vizuál jim udělá dobrou náladu. Nám se to při natáčení určitě povedlo,“ dodal režisér Martin Linhart.

Anna K.
Profil

Anna K.

Anna K., vlastním jménem Luciana Krecarová (*4. ledna 1965, Vrchlabí), je česká zpěvačka, skladatelka a herečka.

Narodila se v krkonošském Vrchlabí, vyrůstala u své babičky v nedalekém Špindlerově Mlýně a na Vrbatově boudě. Před odchodem do Prahy závodně lyžovala za TJ Slovan Špindlerův Mlýn. Ve třetí třídě se přestěhovala do hlavního města a přestoupila na jazykovou základní školu v Ostrovní ulici. Poté vystudovala konzervatoř. Otec pracoval jako barman v Redutě a matka v restauraci.

Okolo roku 2010 podstoupila léčbu rakoviny prsu, svůj boj se zákeřnou nemocí prozatím vyhrála. Nyní se angažuje i v kampani proti rakovině prsu prevencí.

Do povědomí českého publika se uvedla rolí Pacholete ve hře Kytice divadla Semafor Jiřího Suchého již v osmi letech. Hrála též v televizním seriálu Malý pitaval z velkého města, a sice v epizodě Kasař epizodní roli dívky v čistírně.

Její první deska Já nezapomínám (jejíž titulní duet nazpívala s Láďou Křížkem) měla velký komerční úspěch (prodalo se jí 20 tisíc kusů). Na desce Amulet se autorsky podíleli P.B.CH (Wanastowi Vjecy), Oskar Petr a na některých písních se spolupodílela i sama zpěvačka. Na natáčení desky se podíleli i David Koller z kapely Lucie, Bradley Stratton z kapely Cirkus Praha a další.

Nebe, v pořadí třetí deska Anny K. a stejnojmenný hit, znamenala podstatnou změnu pro hudební vývoj zpěvačky. Album natočené poprvé vlastní kapelou získalo tři nominace v hudebních cenách Anděl. Od Akademie si Anna K. nakonec v roce 1999 odnesla sošku Anděla v kategorii Zpěvačka roku a dalšího Anděla za píseň Nebe. Píseň byla věnovaná Romům a jejich masové emigraci do Kanady v roce 1997. Později k ní byl ale natočen videoklip věnovaný Pavlu Tauberovi, letci RAF. V produkci Jana P. Muchowa se na desce autorsky podíleli Tomáš Vartecký (Kurtizány z 25. avenue) a Filip Horáček (Prohrála v kartách).

V roce 2004 získává cenu Anděl za Nejlepší obal k albu Noc na zemi. O rok později dostává další sošku Anděla v kategorii Videoklip roku za klip k písničce Cukr (režie Jakub Kohák).

Pravidelně se objevuje v nominaci čtenářské ankety Žebřík časopisu Report, kde byla čtenáři zvolena Zpěvačkou roku v roce 2011, 2012 a 13.

V roce 2013 se vydala na své první akustické turné, které mělo u fanoušků obrovský úspěch, a proto se Anna K. rozhodla na jaře roku 2014 pokračovat dalšími koncerty. Po ukončení turné vydala dvojalbum CD a DVD live s názvem Anna K.: Poprvé akusticky.
V roce 2016 se zúčastnila taneční soutěže StarDance, kde tančila s Markem Hrstkou. Jejím životním partnerem je kytarista Tomáš Vartecký. 

Diskografie: 
Já nezapomínám (1993)
Amulet (1995)
Nebe (1999)
Stačí, když se díváš… (2001)
Musím tě svést (2002)
Noc na zemi - limitovaná edice (2004)
Noc na zemi (2005)
Večernice (2006)
Best of 93-07 (2007)
Relativní čas (2011)
Světlo (2017)

Zdroj: Wikipedia