Prague Design Week 2016

Důležitý není jen cíl, ale i cesta. Prague Design Week ukazuje oboje

Design neznamená jen nábytek, auto nebo šaty, které si lidé pořídí, ale i kreativitu, s níž byly tyto produkty vyrobeny, snaží se ukázat Prague Design Week. Třetí ročník prodejní přehlídky českých i zahraničních designérů začíná 2. května a ukáže, nejen „co“ pod designérskými značkami vzniká, ale i „jak“.

 

V Kafkově domě u Staroměstského náměstí se návštěvníci mohou seznámit s tvorbou více než devadesáti designérů, návrhářů a řemeslníků. Od držáků na bicykly či netradičních jógových míčů až po futuristické vodní dýmky. 

Video Události
video

Začíná Prague Design Week

Prohlédnout si mohou také luxusní umělecké reprosoupravy, soustružené dřevěné mísy nebo automobilový design s využitím karbonového vlákna. Pořadatelé navazují na loňský úspěch ekologických sáčků Frusack a i v aktuálním ročníku se více zaměřili na výrobky z recyklovaných materiálů. Vystavují například kabelky z pratelného papíru či dřevěné USB klíče a trsátka.

Studentský design dostal svůj vlastní prostor v ulici Na Příkopě, kde se ve skleněném modulu představují práce studentů z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. 

A protože přehlídka nechce ukazovat jen výsledné výrobky, ale i kreativní přístup jejich tvůrců,  doprovází výstavu i workshopy a přednášky. Zájemci si mohou navrhnout své vlastní položky nebo šperky. Možnost mají do 8. května.