Večerníček je rekordmanem roku

Večerníček slaví letos půlstoletí na obrazovce, což je na jednu televizní postavičku docela slušný rekord. Ocení jej i na letošním festivalu Město rekordů v Pelhřimově, kde Večerníček v pátek večer převezme ocenění. Ocitne se ve společnosti největší sekery v Česku, ženy s nejtěžšími nákupními taškami nebo nejdelšího štrúdlu.
Video Úvodní znělka večerníčku
video

Úvodní znělka večerníčku

Úvodní znělka večerníčku

Město rekordů ocení večerníček

„Večerníček je rekordmanem, protože je nejdéle vysílaným pořadem pro děti a ještě k tomu stále se stejnou znělkou,“ vysvětlil ocenění Miroslav Marek, prezident pořádající Agentury Dobrý den Pelhřimov. „S Večerníčkem a jeho hrdiny se návštěvníci festivalu budou moci vyfotit i během celé soboty,“ doplnil, že oblíbená televizní postavička bude na pelhřimovské rekordy dohlížet i druhý festivalový den. 

Jubilejní pětadvacátý ročník přehlídky shromáždil na dva dny do Pelhřimova to „nej“. Účinkující se budou předhánět v rozbíjení kamenů holou rukou, v umíchání mojita, v pletení šály a dokonce v dálce řas svých psů. „Michal Zahradník je první člověk na světě, který rozpohyboval parní stroj vlastní výroby, on ho navíc vyrobil celý ze skla. Jana Dostálová u nás představila čokoládový zámek Chaumont na Loiře. Magnetický muž, Karol Ostertag, si položil vestoje na hruď železo o váze 225 kilogramů. Možná to 'nej' je unikátní kolekce výrobků ze sirek. Tomáš Korda je slepil z více než tři čtvrtě milionu zápalek, to je opravdu dílo, které nemá ve světě obdoby,“ ohlédl se za tím nejlepším z čtvrt století historie festivalu Marek.

Do světa rekordů a kuriozit mohou lidé nahlédnout v Pelhřimově ještě v sobotu.