Barvy a tvary. Jak mohou děti pochopit abstraktní neskutečno?

Seznámit s abstrakcí docela konkrétním způsobem chce malé návštěvníky aktuální výstava pražské Galerie umění pro děti. Pod názvem Neskutečno představuje mnohdy těžko uchopitelné moderní umění jednoduchou formou - hrou s tvary a barvami.
Video Galerie umění pro děti vystavuje Neskutečno
video

Galerie umění pro děti vystavuje Neskutečno

Děti se na výstavě inspirují konkrétními díly pěti umělců, kteří je nechávají nahlédnout do své tvůrčí kuchyně. „Lidé, kteří žijí s uměním, mají lepší společnost. A když není kultura, není ani politická kultura,“ domnívá se výtvarník a sochař Petr Písařík. „V budoucnu nebudou k umění přistupovat s předsudkem, ale budou ho brát jako součást životního stylu, ne jako zlo výtvarné výchovy,“ přeje si další ze zapojených malířů Karel Štědrý, aby projekt pomohl dětem vytvořit si k umění dobrý vztah.

Přispět by měla i interaktivní podoba výstavy, malí návštěvníci si mohou vyzkoušet nejrůznější techniky - od jednoduchých papírových koláží po fotografii - nebo zapřemýšlet nad tím, jak zajímavě kombinovat nebo udělat správnou kompozici.

Vytvořená díla se sama stanou součástí výstavy, která vznikne jako pocta těm nejmenším umělcům. Neskutečno pokračuje v galerii do 26. dubna, autorské workshopy budou v březnu součástí veletrhu umění Art Prague.