Přelet bubeníků nad pražským hnízdem

Praha - Ke konfrontaci evropského a japonského bubenického stylu došlo 12. listopadu v rámci akce Sletu bubeníků, který se uskutečnil v divadle Archa. Pavel Fajt, Miloš Vacík a Pavel Koudelka, jedni z nejlepších českých bubeníků se opět setkali na jevišti.

Bicí soupravy, činely, gongy, ale i lidský hlas a elektronika přinášely soulad zvuků naplněných neskutečnou energií. Slet bubeníků se letos představil už po sedmé. Duchem projektu je Pavel Fajt, který se společně s ostatními bubeníky letos rozhodl pro spolupráci s japonskými hudebníky. „Čeští bubeníci  jsou velice citliví. Nemáme problémy s komunikací během hry,“ prohlásil Steve Eto.

Výrazný doprovod tvořil hlas svérázné japonské zpěvačky Yumiko. Miloš Vacík má ve své sbírce přes 200 nástrojů zejména z Kuby, Brazílie a Západní Afriky. Stejně jako Pavel Fajt nechyběl ani na jednom sletu. „Energie se vydává, ale ty koncerty se daří. Lidem se to líbí, já mám z toho dobrý pocit. Spíš  mě to nabíjí,“ libuje si Vacík.

Sletová letka letos obsahuje kolem patnácti míst. Z Prahy bubeníci putují do Nového Boru, Havlíčkova Brodu a do Ústí nad Orlicí.