Patří k nim Tři oříšky pro Popelku, Pyšná princezna, Princezna se zlatou hvězdou, Byl jednou jeden král, Obušku z pytle ven, Šíleně smutná princezna, nebo Princ a Večernice. Do kulturního dědictví patří také šaty z filmu Pekařův císař a Císařův Pekař, které patří na výstavě k nejstarším. Nejmladší jsou naopak z loňské pohádky Nejkrásnější hádanka.
Šaty se prý nemusely nijak upravovat. Většina z nich byla ušita ručně. Šití takového pohádkového kostýmu zabralo obvykle dvacet pět až sto hodin práce.
„Naším záměrem bylo zpříjemnit divákům všech generací sváteční čas a aspoň na pár chvil jim otevřít dveře do kouzelné říše pohádek. Věřím, že si v předvánočním shonu najdou cestu ke klidnému zastavení a zavzpomínání si na hezké zážitky z dětství (bez ohledu na věk), kdy nás, zejména v době Vánoc, tyto pohádky vždy pohladily po duši,“ říká Jana Sommerová.
Výstavu originálních kostýmů českých filmových pohádek s doprovodným programem pořádají Jana Sommerová, Barrandov Studio a.s. a Královská kanonie premonstrátů. Záštitu převzala a hlavní patronkou se stala první dáma paní Lívia Klausová.
Otevřeno je denně od 9 do 17 hodin.
Otevírací doba o Vánocích a na Nový rok:
- 24. 12. a 25. 12. - zavřeno
- 26. 12. - normální otvírací doba
- 31. 12. - otevřeno pouze 9.00 - 12.00
- 1. 1. 2009 - otevřeno pouze 12.00 - 16.00
