Sáhni si na ptáka

Nové Strašecí - Netradiční výstavu s ještě neobvyklejším názvem Sáhni si na ptáka, připravilo Muzeum Nové Strašecí. Žádný nabízející se další význam v onom názvu není potřeba hledat, prostě všechny exponáty jsou k osahání a doporučuje se prohlídku absolvovat se zavázaným šátkem na očích. Expozice byla pro velký úspěch prodloužena do 29. března.

Samotný ptáček provede návštěvníka celým svým světem. V muzeu je možné se s ním seznámit tak, jak to v přírodě nedovolí - venku se bojí a vždycky uletí. Na výstavě si ho divák může pohladit, potěžkat, vyzkoušet jeho šatník či bydlení, osahat vajíčka a vyslechnout si jeho zpěv od východu slunce až do setmění.

Instalace výstavy je provedena takovým způsobem, aby si ji mohli „prohlédnout“ i zrakově postižení lidé. K dispozici jsou jim popisky, ale i průvodce výstavou napsaný brejlovým písmem.

Tato zajímavá výstava, prostřednictvím které je možné poznávat svět ptačí říše nejen očima, ale i hmatem a sluchem, byla pro svou velkou úspěšnost prodloužena do 29. března 2009 do 12.00 hodin. Ve všední dny kromě pondělí od 8.00 do 15.30 hodin, v sobotu od 9.00 do 13.00 hodin a v neděli od 13.00 do 17.00 hodin.