Párty na kolečkách s The Tap Tap - zábava pro dobrou věc

Praha – Kdo přijde v pátek 6. března večer do Divadla Archa, může zabít dvě mouchy jednou ranou – pobavit se a ještě přispět na dobrou věc. S podporou nejen neústavního Jedličkova ústavu připravilo občanské sdružení Tap na páteční noc Párty na kolečkách, jejímiž hlavními hvězdami budou The Tap Tap, kapela studentů s tělesným postižením. Jejich koncert je spojen také s dražbou fotografií Robina Gottfrieda a výtěžek benefice bude věnován na další rozvoj projektu Evropské hudební školy STUDEO. Celou párty můžete sledovat on-line na webu ČT24.

Večer moderuje Eva Holubová, účast přislíbily i jiné známé osobnosti – Tomáš Hanák, Ivan Mládek, Jan Kraus nebo Ondřej Hejma či David Koller. Poslední dva jmenovaní – a nejsou jediní – spolupracují se skupinou The Tap Tap dlouhodoběji. Její repertoár se totiž skládá nejen z vlastních skladeb, ale také z originálně přepracovaných písní známých umělců.

STUDEO pro kolečka

Večer v Arše zahájí sólové písničky, box, step, kung-fu nebo tai-či jako ukázky práce studenů Jedličkova ústavu. Především právě pro ně jsou určeny kurzy hudební školy STUDEO. Ty zatím probíhají v prostorách ústavu, během několika let by ale měla ve vyšehradském areálu vzniknout samostatná bezbariérová budova.

Občanské sdružení TAP na ni shromažďuje potřebné finance – například i prostřednictvím Párty na kolečkách. V Arše bude mimo jiné představena vizualizace architektonického řešení nových prostor STUDEA od architekta Jiřího Lasovského.


2

STUDEO se snaží vytvářet zázemí pro individuální rozvoj osob se zdravotním postižením. „Ředitelem firmy přece nemusí nutně být mladý fešák z posilovny, ale třeba člověk na vozíčku. Mladí, se kterými pracujeme, mají tu schopnost i ambici, a tak mi připadá nedůstojné, aby byli odkázáni k pomocným pracím,“ vysvětluje Šimon Ornest – jeden z „otců“ projektu a kapelník The Tap Tap.

A dodává: „Klíčem je pro ně kvalitní vzdělání a motivace. A to nabízí STUDEO. Úspěch, sebevědomí, uznání okolí nebo možnost najít si partnera – to všechno jsou věci, které pak přijdou samy.“


Párty na kolečkách; 6. 3. 20:00 v Divadle Archa

0 

Podpořit dobrou věc ale můžete i z domova – odesláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS STUDEO na číslo 87777, a přispět tak na projekt STUDEO. Cena DMS je 30 Kč, o. s. Tap obdrží nejméně 27 Kč.

Na multižánrovém festivalu v Chomutově
Na multižánrovém festivalu v Chomutově
Více fotek
  • Na multižánrovém festivalu v Chomutově zdroj: The Tap Tap http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/8/707/70603.jpg
  • Šimon Ornest: Už Rudolf Jedlička říkal, že zakládá Jedličkárnu proto, aby z pasivních příjemců sociální pomoci udělal daňové poplatníky. Skvěle to podle mě vystihuje moderní pojetí sociální služby, takže se podle toho řídíme doslova: žádní chudáčci, žádné výhody, žádná pohodlná náruč sociální sítě. Nabízíme možnost být aktivní a něco se naučit. zdroj: The Tap Tap http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/8/707/70604.jpg
  • Fotografie Robina Gottfrieda autor: Robin Gottfried, zdroj: The Tap Tap http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/8/707/70605.jpg