Jízda na Teatrotoči je vhodná pro děti od tří do sta let

Praha - Od neděle do pondělí se budou herci, loutkáři, žongléři, roboti, hudebníci a klauni ucházet o přízeň malých i velkých diváků. Festival Teatrotoč je zábavou pro celou rodinu, každý si prý najde to své, pokud zamíří na Malou Stranu do ulice Na Kampě. V neděli večer se odehraje také několik představení v dolní části Václavského náměstí. Nejvzdálenější účastník v historii Teatrotoče dorazí letos až z Brazílie.

Ochutnávka z Teatrotoče 2009 (celý program):

Rodina Světloušková (Anička Sušánková) - Loutková pohádka o trablech malých broučků, která vznikla jako pokračování ročníkové práce loutkoherecké třídy DAMU.

Video Rozhovor s Mirkem Trejtnarem
video

Rozhovor s Mirkem Trejtnarem

Leighton Ledbouy - Leighton přijel z daleké Austrálie a v kufru si přivezl akrobatické představení na šestimetrové tyči. Tatínkové drží lana a zachraňují. Děti a maminky žasnou nad odvážnými kousky akrobata.

Metroccolis - Rocco Menzel a Stefan Wabner přijíždí z Berlína na své cestě po evropských festivalech, kde s úspěchem předvádí své robotické pantomimické show. Men Machines v oblecích přichází, aby předvedli elektrizující tance a bizarní minipříběhy.

Teplo, tepleji, nejtepleji - Skupina Teatrotoč předvede aktuální pohádku o tučňácích, které navštíví ziskuchtivý podnikavec a zatáhne je do show pro turisty. Globální oteplování na sebe nedá dlouho čekat. Jak to dopadne, uvidíte v představení s loutkami, maskami, herci a živou i reprodukovanou hudbou.


Ohnivákmen (Tomáš Běhal) - Loutková pohádka o boji malého hrdiny se zlým čarodějem. Představení vzniklo jako pokračování ročníkové práce loutkoherecké třídy DAMU.

Anička Sušánková: Rodina Světloušková
Anička Sušánková: Rodina Světloušková
Více fotek
  • Anička Sušánková: Rodina Světloušková zdroj: Teatrotoč http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/993/99206.jpg
  • Leighton Ledbouy - akrobaté z Austrálie zdroj: Teatrotoč http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/991/99099.jpg
  • Robotiská pantomimická show berlínského uskupení Metroccolis zdroj: Teatrotoč http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/993/99208.jpg
  • Teatrotoč: Teplo, tepleji, nejtepleji zdroj: Teatrotoč http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/993/99211.jpg
  • Tomáš Běhal: Ohnivákmen zdroj: Teatrotoč http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/993/99205.jpg