Hřebejkův Nestyda předstoupí před americké diváky

Praha - Snímek Nestyda režiséra Jana Hřebejka se na nynějším Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu setkal s velkým zájmem. Producent Rudolf Bierman oznámil, že distribuční společnost Menemsha ho v únoru příštího roku uvede do severoamerických kin. Už za pár dní se Nestyda v šesti desítkách kopií objeví také v polských kinech. Zájem je i o nový koprodukční film Jánošík, který zaujal zástupce společnosti Sony Classic.

Americký agent a distributor ze společnosti Menemsha Entertainment Neil Friedman před lety zhlédl film Musíme si pomáhat a od té doby je zastáncem české tvorby v zahraničí. Tento Hřebejkův snímek, nominovaný na Oscara, prodal do více než 40 zemí. Staral se i o distribuci Michálkova Babího léta, Trojanových Želar, Hřebejkova Pupenda a také jeho snímku Horem pádem. Společnost naposled distribuovala loni v létě v Americe Hřebejkovu Krásku v nesnázích.

MFF v Torontu začal 11. září. Uvádí více než 330 snímků, z nich zhruba třetinu ve světové premiéře. „Jedinečnost torontského festivalu - už se z toho sice stalo klišé, ale je to pravda - spočívá v tom, že má to nejlepší publikum na světě,“ uvedl při své srpnové návštěvě Toronta režisér Quentin Tarantino. Filmová přehlídka je taky považována za určitou přípravu na udílení amerických Oscarů.

Torontský festival končí 19. září projekcí kostýmního dramatu kanadského režiséra Jeana-Marka Valléeho The Young Victoria.

Kráska v neznázích
Kráska v neznázích