Pat Metheny zahraje ze své hudební knihy

Praha - Slavný americký jazzový kytarista Pat Metheny dnes zahraje v pražském Divadle Hybernia. Do Prahy se vrací po pěti letech v rámci své The Songbook Tour. Uznávaný hudebník vystoupí se svou skupinou, kterou tvoří špičkoví muzikanti. Za klávesami bude jeho dlouholetý souputník Lyle Mays, u kontrabasu Steve Rodby a za bicími Antonio Sanchez.

Od roku 1993, kdy vystoupil Metheny na Agharta Prague Jazz Festivalu u příležitosti Secret Story Tour, nechyběla Praha na seznamu jeho následujících evropských turné. V metropoli se objevil v případě turné We Live Here (1995), Imaginary Day (1998), Speaking of Now (2002) i The Way Up (2005).

Seskupení Pat Metheny Group existuje již více než 30 let a hudební odborníci míní, že je jednou z nejlepších jazzových sestav současnosti. Pětapadesátiletý Metheny podle nich provedl syntézu hlavních hudebních proudů své doby.

Kytarista Metheny hraje od svých třinácti let a od výrazně jazzových a náladových projektů postoupil již i směrem k rocku, popu a ke zklidněné filmové hudbě. Methenyho pražský koncert Secret Story Tour z května 1993 získal tehdejší každoročně udělovanou cenu Jazzový Kája.

Pat Metheny
Pat Metheny