Das Filmfest nabízí vybraná díla z německé, rakouské a švýcarské filmové produkce rozdělené do čtyř sekcí. Organizátoři očekávají, že vzhledem ke snímkům, které publikum preferovalo v minulých ročnících, bude na letošním Filmfestu k nejvyhledávanějším patřit sekce Na hraně / Am Limit. Zařazeny jsou do ní snímky zabývající se životem „na hraně“ společnosti i za hranicemi konvencí.
Sekce Na hraně nabídne Portrét německých alkoholiků nebo profil tří berlínských prostitutek Frauenzimmer. „Ohromný divácký potenciál má rovněž rakouské drama Der Räuber o reálné postavě maratonského běžce a bankovního lupiče v jedné osobě - Johannu Rettenbergerovi známém pod přezdívkou Pump-gun Ronnie,“ upozornila Klára Konečná z Goethe-Institutu Prag. Snímek s českým názvem Lupič byl vybrán pro zahajovací projekci festivalu.

Rozhovor s herečkou Franziskou Weiszovou
Rozhovor s herečkou Franziskou Weiszovou
DR 6.10.2010
Rozhovor s Heinrichem Blömekem
Nejzávažnější téma z historického pohledu nabídnou v sekci Na hraně dva filmy věnované jedné z hlavních postav nacistické filmové propagandy Veita Harlana. Před sedmdesáti lety natočil antisemitský film Žid Süss, za který byl dvakrát obžalován za zločin proti lidskosti. Ve stejnojmenném hraném filmu s podtitulem Film bez svědomí líčí s odstupem režisér Oskar Roehler historii tohoto štvavého propagandistického kusu. Das Filmfest uvede i tematicky související dokumentární snímek Harlan – Ve stínu Žida Süsse režiséra Felixe Moellera.
Sekce IFFI Fokus Tirol se bude držet uvnitř hranic regionu Tyrolských Alp. „Na pozadí drsného života pod vrcholky alpských velikánů ukáže, jak tvrdá, překvapivá a kontrastující s idylickou přírodou může být realita,“ doplnila Elisabeth Marinkovičová z Rakouského kulturního fóra. Její slova potvrzuje například film Březen, v němž se tři přátele vydávají nejen na hranici svých možností, ale společnou sebevraždou je překračují, nebo film Občanská výchova pojednávající také o trojici kamarádů, kteří svérázně protestují proti nerovnému rozdělení bohatství ve světě.
Snímky v sekci MusikMania vzdávají hold hudbě a tanci. Největším tahákem by mohla být úspěšná komedie Soul Kitchen německého režiséra Fatiha Akina. Diváky přivede do řecké restaurace v Hamburku, kde vzniká originální hudební scéna a porotu i publikum nadchla už při svém uvedení na festivalu v Benátkách. Akin je autorem také snímku nazvaného Zvuk Istanbulu, v němž se vydal na východ, aby vytvořil portrét tohoto multikulturního místa prostřednictvím jeho hudby.
V sekci MusikMania zazní různé hudební žánry. Hip hopem je protknut život dvou mladých libanonských bratrů ve snímku Neukölln Unlimited, naopak rokenrol klíčí v srdci malé holčičky ve filmu A je tu Lola! Pianomania představuje kouzelný svět ladiče pián a jeho cestu za dokonalým zvukem a tancem ztvárněnou vášeň k folklóru si diváci budou moci vychutnat ve snímku Bödälä – Dance the Rhythm.
Noc krátkých filmů, poslední ze čtyř sekcí, nabízí směs krátkých hraných filmů, dokumentárních snímků, filmových esejí a experimentů. Reflektuje pohled třinácti režisérů na dnešní Německo, a to abstraktně či konkrétně a svobodně ve volbě formátu i obsahu.

- Lupič zdroj: Goethe-Institut Prag / Das Filmfest http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/21/2001/200026.jpg
- Občanská výchova zdroj: Goethe-Institut Prag / Das Filmfest http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/21/2001/200027.jpg
- Neukölln Unlimited zdroj: Goethe-Institut Prag / Das Filmfest http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/21/2001/200029.jpg