Českou cenu MTV získali Charlie Straight

Praha - Skupina Charlie Straight zvítězila v premiérovém ročníku cen hudební stanice MTV pro nejlepší české a slovenské umělce. Jméno vítěze vyhlásili pořadatelé ve čtvrtek na ceremoniálu v pražském klubu SaSaZu. O vítězství mladé kapely z Třince rozhodli svým hlasováním diváci české MTV prostřednictvím jejích internetových stránek. Celkový počet zaslaných hlasů ani to, kolik z nich bylo adresováno vítězům, pořadatelé nezveřejnili.

Šanci získat cenu oficiálně nazvanou MTV Best Czech/Slovak Act měla pětice interpretů a kapel, jimž česká MTV odvysílala nejvíce klipů. Za vítěznou čtveřicí hrající písně inspirované britským popem se umístili Aneta Langerová, Ewa Farna, Marek Ztracený a slovenský rapper Rytmus. Všichni finalisté na čtvrtečním večeru vystoupili, každý měl k dispozici dvacetiminutový blok. Záznam koncertu česká MTV odvysílá v prvním listopadovém týdnu.

Charlie Straight

Třinecká indie rocková kapela vznikla v roce 2006 a tvoří ji čtveřice dlouholetých přátel z dětství. Lídrem skupiny je zpěvák a kytarista Albert Černý, na basovou kytaru hraje Jan Ciencala, na klávesy Michal Šupák a za bicími sedí Pavel Pilch.

0

Charlie Straight vydali v červnu 2009 desku She’s a Good Swimmer, na které pracovali téměř dva roky. Debut zaznamenal velký ohlas mezi fanoušky i odbornou veřejností. Z letošního vyhlašování Andělů si odnesli tři ceny (objev, deska, videoklip - Platonic Johny), pro rok 2009 byli Objevem roku i pro časopis Filter a na Slavíku.

Letošní hlavní ceremoniál předávání cen 2010 MTV EMAs se uskuteční 7. listopadu v Madridu. Jedna z nejprestižnějších hudebních událostí roku bude přenášena do 214 milionů domácností ve více než 40 zemích. Přímý přenos hudebních cen 2010 MTV EMAs z Madridu bude s českým komentářem vysílat i lokální verze MTV. Nejvyšší šance na vítězství mají americké zpěvačky Lady Gaga a Kate Perry, každá má na svém kontě pět nominací.


Historie evropských hudebních cen MTV sahá až do roku 1994. Od té doby putuje hlavní ceremoniál největšími evropskými městy. V pořadu vystupují hvězdy hudební scény, filmu a showbyznysu a o většině cen rozhodují sami diváci. Americká MTV je první výhradně hudební televizní stanice na světě a vysílá od roku 1981.

Charlie Straight
Charlie Straight
Více fotek
  • Charlie Straight zdroj: charliestraight.com http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/21/2026/202502.jpg
  • MTV zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1103/110257.jpg