Tři sestry se modlí s Tomášem Rosickým

Praha – Skupina Tři sestry přizvala do své kapely k hostování fotbalistu Tomáše Rosického. V roli kytaristy ve skladbě Modlitba pro partu, přejmenované na Modlitbu pro Rosu, se objeví na jejich novém albu s názvem z garáže. Deska také nabízí osm dosud nevydaných skladeb nahraných v undergroundovém duchu 80. let i skladby z repertoáru zpěváka Lou Fanánka Hagena a jeho vlastní kapely Synové výčepu. Doplňuje je směs hitů Františka Sahuly.

Rosický se zdokonalil ve hře na kytaru před dvěma lety, když se dlouhodobě léčil ze zranění podkolenní šlachy. Loni při vyhlašování ankety Fotbalista roku doprovázel jako kytarista Tři sestry v přímém televizním přenosu, se svou oblíbenou kapelou absolvoval jako host i několik vystoupení. „Něco už zvládám, ale fotbalista jsem stále ještě lepší,“ hodnotí svůj hudební talent záložník londýnského Arsenalu.

Kapela Tři sestry loni oslavila 25 let své existence a vydala studiové album s názvem Lázničky, se kterým absolvovala velké turné. Typické skladby Tří sester jsou směsí hospodského punk rocku a Fanánkových veselých textů ze života.

Se Třemi sestrami Rosický spolupracoval již v roce 2004, kdy byl součástí každého jejich koncertu turnaj ve stolním fotbale. Jeho vítězové si odnesli vlastnoručně podepsaný dres fotbalového reprezentanta, který byl patronem turné. Album obsahuje také dosud nezveřejněný text Nouzovej východ bývalého člena Tří sester Sahuly, hlavního hrdiny populárního videoklipu Průša je úchyl. Kytarista, zpěvák a skladatel Sahula byl před třemi lety brutálně zavražděn nedaleko Prahy. Jeho dva vrahy soud odsoudil k patnáctiletému vězení.

 

Rosický není jediným sportovcem, s nímž kapela spolupracovala. Oštěpařce Barboře Špotákové, která na olympiádě v Pekingu vybojovala zlatou medaili, skupina složila písničku Čtvrtá sestra. Tři sestry sice mají oprávněnou pověst hospodské kapely, její členové se ale nevyhýbají ani sportovním aktivitám. Jejich Sailing Team Tři Sestry se účastní jachtařských závodů v mnoha zemích, mají i fotbalový 1.RFC SPARK a hokejový HC Stará kovárna s účastí členů skupiny.

Tři sestry se daly dohromady v roce 1985 v pražském Braníku. Po řadě klubových vystoupení jim vyšlo v roce 1990 debutové album Na Kovárně, to je nářez. Kapela vydala 20 desek. Z původní sestavy ve skupině dodnes vydrželi kapelník ing. Magor a zpěvák a textař Fanánek.