Popový princ poráží popového krále

New York - Film Never Say Never (Nikdy neříkej nikdy) o kanadském zpěvákovi Justinu Bieberovi se o víkendu stal nejúspěšnějším koncertním snímkem historie amerických kin. Podle hollywoodských reportérů tento 3D film od svého uvedení do kin v USA a Kanadě vydělal 72,2 milionu dolarů (1,2 miliardy korun), tedy o 100 tisíc dolarů více než film This Is It mapující přípravu na neuskutečněné turné Michaela Jacksona.

Mezinárodně si ale lépe stojí Jackson, a to výrazně. Koncertní a dokumentární film, který přišel do kin v říjnu 2009, čtyři měsíce po Jacksonově smrti, vydělal mimo Spojené státy a Kanadu 189,1 milionu dolarů (3,2 miliardy korun). Bieberovi se podařilo vydělat sotva 11 milionů. V USA oblíbené koncertní filmy často nemají v zahraničí velký úspěch. Výsledek This Is It je proto dalším důkazem pro nekončící a světovou Jacksonovu popularitu.

Stále však platí, že sedmnáctiletý Kanaďan porazil film o Jacksonovi v jeho vlasti. Bieberův snímek přinesl například za první víkend promítání do pokladen 30,3 milionu dolarů, a zůstal tak jen těsně za Adamem Sandlersem s filmem Zkus mě rozesmát (Just Go With It) s 31 miliony dolarů (532 milionů korun). U Jacksona to bylo 21,3 milionu (365,6 milionu korun). Nicméně na 3D film o Biebrovi jsou dražší vstupenky.