Woody Allen jako idol francouzské lékárnice

Paříž - Americký režisér, herec a klarinetista Woody Allen se poprvé objeví ve francouzském filmu. O víkendu vyhradil v Paříži hodinu ze svého pobytu pro natáčení scény, v níž hraje sám sebe, informoval francouzský list Le Parisien Dimanche. Allen do francouzské metropole zamířil především kvůli sobotnímu koncertu své skupiny The New Orleans Jazz Band. Souhlasil však s tím, že v sobotu mezi čtvrtou a pátou odpolední bude k dispozici štábu filmu Paris Manhattan.

Snímek vzniká pod režisérskou taktovkou Sophie Leloucheové, dcery populárního filmaře Clauda Lelouche. V hlavních rolích se objeví zpěvák Patrick Bruel a herečka Alice Taglioniová.

Allen je ve snímku idolem „krásné neprovdané lékárnice“ (Taglioniová), která cituje repliky z filmů newyorského neurotika, nabízí svým zákazníkům DVD s jeho filmy místo léků a slyší hlasy z kultovních scén. Mladá žena nakonec svůj idol potkává před luxusním pařížským hotelem Plaza Athénée nedaleko Champs Elysées.

Snímek má být hotov v červnu a francouzskou premiéru by si měl odbýt koncem roku. Woody Allen se v něm před kamerou objeví po několikaleté odmlce. Naposledy si zahrál v roce 2006 ve svém vlastním díle Sólokapr.

V Paříži Allen loni v létě natáčel snímek Midnight in Paris (Půlnoc v Paříži), který má 11. května zahájit mezinárodní filmový festival v Cannes. Epizodní roli průvodkyně v Rodinově muzeu v něm má francouzská první dáma Carla Bruniová-Sarkozyová.

Scarlett Johanssonová a Woody Allen ve filmu Sólokapr
Zdroj: ČT