Lars von Trier rozjíždí další šokující projekt

Kodaň - Nenáviděný i zbožňovaný režisér Lars von Trier pracuje na novém projektu a prý půjde o jeho dosud nejkontroverznější snímek. Tématem je žena, která objevuje svou sexualitu. Z předchozích filmů je jasné, že Trier se tématu sexuality ani jejímu ztvárnění ve filmu nevyhýbá – příklady lze nalézt ve filmech Prolomit vlny, Antikrist či ve snímku Idioti, kde nechybí ani otevřená pornografická scéna.

Titul prodává

Pracovní název „Nymphomaniac“ byl vybrán ze dvou možných titulů. „Měl jse dvě varianty názvu svého filmu – Nymfomanka (Nymphomaniac) a Špína v proleženině (Dirt in Bedsores). Když jsem se zeptal svého producenta Petera Aalbaeka, který z nich je víc komerční, odpověděl, že s názvem Nymphomaniac je film už teď zaplacen,“ říká k výběru názvu Lars von Trier.

Která herečka se stane titulní postavou?

Otázkou dosud zůstává, která herečka se ujme hlavní role ženy, v níž se probouzí její erotično. Objevuje se řada spekulací, nejčastější je samozřejmě ta, že hlavní roli Trier svěří opět Charlottě Gainsbourg. Ta excelovala ve snímku Antikrist i v posledním snímku Melancholia, kde hraje jednu ze sester, z nichž se každá po svém vypořádává s přicházejícím koncem světa. Její sestru si zahrála Kirsten Dunst.

Trierův nejnovější film nazvaný Melancholia (katastroficko-psychologický film o konci světa) je hotový a nedočkavým divákům se poprvé ukáže na letošním festivalu v Cannes, kde je zařazen v oficiálním výběru. Ve filmu Melancholia hraje celá řada hereckých hvězd, například Kiefer Sutherland, John Hurt či Stellan Skarsgård.

Melancholie
Melancholie
Více fotek
  • Melancholie zdroj: Zentropa Entertainments http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/19/1863/186230.jpg
  • Charlotte Gainsbourgová a Willem Dafoe ve filmu Antikrist zdroj: Artcam http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1267/126630.jpg