Allen a Coen - Léčba povídáním v Hotelu Líbánky

New York - Slavní filmoví režiséři Woody Allen a Ethan Coen se na Broadwayi ještě letos představí se scénáristkou Elaine Mayovou jako autoři tří nových divadelních jednoaktovek. Budou se hrát společně a režírovat je podle serveru BBC bude herec John Turturro, oblíbenec bratrů Coenů. Předpremiéry tří nových her by se měly uskutečnit v září a s premiérou se počítá na říjen.

Woody Allen listu The New York Times řekl, že jeho hra se bude jmenovat Honeymoon Hotel (Hotel Líbánky). Podle režiséra to má prý být obyčejná komedie pro zasmání bez ambicí pouštět se do nějakých velkých společenských témat. Allen, který na Broadwayi herecky debutoval v roce 1969, v ní hrát tentokrát nebude. Naposledy se na divadle objevil v roce 2004, kdy režíroval hru A Second Hand Memory (Paměť z druhé ruky),

Ethan Coen, který je s bratrem Joelem podepsán pod oscarovými snímky Tahle země není pro starý a Fargo, bude debutovat s hrou Talking Cure (Léčba povídáním).

Osmdesátiletá Elaine Mayová, která byla dvakrát nominována na Oscara za scénáře k filmům Barvy moci v roce 1998 a Nebe může počkat v roce 1978, napsala pro Broadway hru nazvanou George is Dead (George je mrtev).