Sejdeme se Mezi ploty

Praha - Poslední květnový víkend začíná v Praze dvacátý ročník hudebně-divadelního festivalu Mezi ploty. V psychiatrické léčebně v Bohnicích vystoupí během soboty a neděle na více než desítce scén přes 140 divadelních a hudebních souborů. Návštěvníci se mohou těšit například na kapelu Psí vojáci, cimbálový soubor Hradišťan, Davida Kollera, Dana Bártu nebo na představení Divadla Na zábradlí a autorské čtení Arnošta Goldflama a Michala Viewegha.

Dvoudenní multižánrová přehlídka, jejímž smyslem je odstranit bariéry mezi pacienty psychiatrických léčeben a veřejností, nabízí široké spektrum představení od loutkového divadla přes pantomimu, pohybové divadlo či autorské čtení až po různé hudební žánry - rock, jazz, funky, reggae či ska.

Na čtyřech hudebních scénách vystoupí desítky hudebníků. Budou mezi nimi i legendy českého rocku Radim Hladík s Blue Effectem, The Plastic People of the Universe, Garage nebo Plexis. Mladší generaci budou zastupovat kapela Sunflower Caravan, Sunshine, Dilated nebo romantický písničkář Tomáš Klus. 

Video Vstup Petry Schubertové
video

Vstup Petry Schubertové

Divadlu v jeho různých formách se bude věnovat celkem šest scén. Ty obsadí herci z předních českých divadel, jako je Divadlo Na zábradlí, Divadlo ABC a Husa na provázku, ale i z mnoha menších souborů. 

Pro rodiny bude v areálu léčebny připravená scéna věnovaná dětem; zasoutěžit si mohou i v řadě her a zábavních aktivitách. Součástí festivalu budou tradičně i výtvarné workshopy a prezentace výrobků pacientů pracujících v chráněných dílnách. Filmoví fanoušci dostanou příležitost vidět výběr snímků z filmového festivalu zaměřeného na problematiku lidských práv Jeden svět. 

Bližší informace o programu poskytne webová stránka festivalu.

Mezi ploty 2011
Mezi ploty 2011
Více fotek
  • Mezi ploty 2011 autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/26/2593/259219.jpg
  • Mezi ploty 2011 autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/26/2593/259220.jpg
  • Mezi ploty 2011 autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/26/2593/259217.jpg