Rodina a přátelé se rozloučili s Amy Winehouseovou

Londýn – Na hřbitově v londýnské čtvrti Edgwarebury se dnes členové rodiny a přátelé naposledy rozloučili se zpěvačkou Amy Winehouseovou, která byla v sobotu nalezena mrtvá ve svém bytě. Tradiční židovský smuteční obřad uzavřel její otec Mitch slovy „Dobrou noc, můj anděli, spi dobře. Maminka a tatínek tě mají pořád stejně rádi,“ napsala agentura Reuters. Příčina úmrtí sedmadvacetileté zpěvačky zatím nebyla stanovena, pitva ji neodhalila. Budou nutné další toxikologické testy, které mohou trvat dva až čtyři týdny. 

Mezi těmi, kdo se přišli naposledy rozloučit s britskou zpěvačkou, byli mimo jiné producent Mark Ronson a blízká přítelkyně Winehouseové Kelly Osbourneová s vlasy vysoko vyčesanými, jak popisuje agentura AP. Fotografové a fanoušci byli drženi před hřbitovem. Mitch Winehouse při obřadu řekl, že Amy byla v posledních měsících šťastnější než předtím celá léta a těšila se na budoucnost s Travissem. Po obřadu bylo tělo zesnulé zpopelněno.

Zpěvaččin dům v pondělí navštívili její otec, matka a bratr a poděkovali všem fanouškům za květiny a vzkazy. Otec prohlásil, že Amy věnovala celý život své rodině, přátelům a fanouškům.

Winehouseová v posledních letech bojovala se závislostí na drogách a alkoholu. Zpěvaččin partner během posledních dvou let, filmový režisér Reg Traviss, v rozhovoru pro dnešní list The Sun popřel, že zemřela v drogovém opojení.

Video Telefonát Ivana Kytky
video

Telefonát Ivana Kytky

Zpěvačka vydala za svého života pouze dvě alba. S druhým Back to Black vyhrála v roce 2008 pět cen Grammy. Winehouseová často plnila titulní stránky novin kvůli užívání drog a alkoholu, poruchám příjmu potravy, nezdařilým vztahům a neúspěšným výkonům, konstatuje AP.

Po její náhlé smrti se její nahrávky vrátily do hudebních žebříčků a fanoušci i pěvečtí kolegové jí vzdávají hold. George Michael ji označil za nejsoulovější vokalistku Británie, kterou kdy viděl. Úspěšná soulová zpěvačka Adele prohlásila, že Winehouseová vydláždila cestu podobným umělcům, jako je ona, citovala ji agentura AP.

Smuteční místo Amy Winehouseové
Zdroj: ČTK/AP