Vítěze MTV zastínilo těhotenství Beyoncé

Los Angeles – Hlavní cenu hudební televize MTV Video Music Awards za nejlepší video roku získala v noci na dnešek podle serveru MTV americká zpěvačka Katy Perryová s klipem Firework. Hlavní událostí výročního udílení cen v živém přenosu z Los Angeles se však podle agentury Reuters nejspíš stalo oznámení americké popové hvězdy Beyoncé, že je těhotná.

Beyoncé, která vystoupila na slavnostním večeru se svým hitem You Put The Love On Top, překvapivě oznámila, že je těhotná. Jejím manželem je raper Jay-Z a fanoušci a média již léta několikrát nadšeně spekulovali o tom, zda slavný hudební pár již čeká dítě. „Dítě jsme příliš neplánovali, ale dává mi to celé smysl. Když jsem byla malá, byla moje matka mladší než já teď. A také dál točila filmy, stejně jako já chci dál zpívat,“ kometovala své těhotenství Beyoncé.

Hlavní cenu hudební televize MTV Video Music Awards za nejlepší video roku obdržela americká zpěvačka Katy Perryová s klipem Firework. „Cítím, že jsem udělala dobrou věc, když jsem se rozhodla nazpívat píseň Firework. Hodně mi dala i spolupráce s Kanyem Weseem na videu E.T.,“ poznamenala Perryová.

Oceněna byla i Britney Spearsová, jež získala hudební cenu MTV pro nejlepší popové video za svůj klip Till the World Ends. Spearsová vypadala překvapeně a po příchodu na pódium připustila, že vítěznou sošku vůbec neočekávala. V sále Nokia Theatre poděkovala bohu, rodině, spolupracovníkům a fanouškům za jednu z cen, o kterých tradičně rozhoduje hlasování publika.

Cenu pro nejlepší ženské video získala Lady Gaga za Born This Way. V kategorii nejlepšího mužského videa vyhrál Justin Bieber s U Smile. Nejlepším novým umělcem se stal Tyler, The Creator s počinem Yonkers. Sošku za nejlepší rockové video získala skupina Foo Fighters za Walk. Za nejlepší hiphopové video bylo označeno Super Bass od Nicki Minajové.

Výroční ceny rozdává nejznámější hudební stanice od roku 1984, show spojená s předáváním se postupně stala událostí roku. Poprvé zde vystoupila například tehdy začínající zpěvačka Madonna s písní Like a Virgin.