Jiří Suchý chce prorazit, dokud je mladý

Praha – Jubilant Jiří Suchý dostane večer v divadle Semafor diamantovou desku. Vydavatelství Supraphon tím všestranného umělce, který o víkendu oslavil osmdesátku, ocení za víc než dva miliony a tři sta tisíc prodaných nosičů. Právě tolik jich Supraphon vydal mezi lety 1960 a 2011. S ohledem na plány, které o víkendu Jiří Suchý odhalil, zřejmě nejde o definitivní číslo.

Všestranný umělec Jiří Suchý baví fanoušky skoro šest desetiletí. Za tu dobu má tento textař, hudebník, zpěvák, herec a muž mnoha dalších rolí na kontě stovky písniček. Pod největšími hity je podepsaný jako součást legendárního dua Suchý-Šlitr, tedy dvojice, která byla synonymem nejslavnější éry divadla Semafor. „Jako skladatel jsem znám tím, že jsem napsal Pramínek vlasů a Blues pro tebe. To, že jsem napsal dalších tři sta písní, to už se nepočítá. Tak jsem si říkal, že musím konečně prorazit, dokud je člověk mladý,“ říká Jiří Suchý.

I na své víkendové oslavě dal Jiří Suchý šanci těm méně známým skladbám. Svým hostům nezpíval ty nejznámější, ale ty nejoblíbenější písničky. A sklidil potlesk vestoje. Představení s názvem Znám i starší lidi uvidí brzy taky diváci v několika dalších českých městech. Plány legendárního umělce tím ale rozhodně nekončí. Na listopad připravuje premiéru hudební komedie Levandule a na jaře chce uvést muzikál Kam se poděla Valérie?