Kavčí hnízdo: okno do světa dětské fantazie

Praha – Od prvního lednového týdne nového roku připravila Česká televize zásadní změnu v programové nabídce ČT2. Od pondělí do neděle Dvojka nabídne dětem Kavčí hnízdo. Ve všední dny malí diváci zamíří v 17:00 na Planetu YÓ, ve výrazně jiném čase, a to v 18:15, navštíví Kouzelnou školku. V 18:55 zavítají do Disney klubu, kde zhlédnou animované seriály z dílny světoznámého tvůrce. V sobotním podvečeru uvidí v 17:45 pohádku, nedělní jim přinese kolekci animovaných seriálů. Po celý týden se, jak jsou zvyklí, v 18:45 podívají na Večerníček.

Česká televize se v novém roce ještě více zaměří na dětské diváky. Nový speciální blok pořadů pro děti Kavčí hnízdo jim přinese nejen moderní zábavu a pohádky, ale také poučení. „Česká televize chce malým divákům nabídnout delší dětské pásmo, aby našli vpodvečer na ČT2 souvislé a rozmanité vysílání. Začneme v 17 hodin na Dvojce a já pevně věřím, že právě tento program se pro děti stane bezpečným přístavem, v němž bude jejich fantazie čerpat ze světa pohádek a nebude rušivě zasahovat násilí ani jakákoli další samoúčelná akce,“ říká ředitel programových okruhů ČT Milan Fridrich.

Každý všední den se od 17 hodin mohou děti vydat na Planetu YÓ, schovanou někde mezi hvězdokupami a temnými mlhovinami. Málokdo by čekal, že ve vesmíru, mezi vlasaticemi, černými dírami, asteroidy, planetoidy a dalšími kosmickými objekty, existuje útulné místo, kde žije přátelský mimozemšťan se záhadným jménem TýYó. Poprvé v novém roce, 2. ledna, uvede moderované pásmo pořadů: Vzduchoplavec Kráčmera, Asha, Dobrodružství Shirley Holmesové, Garfieldova show.

Planeta YÓ
Zdroj: Česká televize
Autor: Zuzana Páchová

Kouzelná školka, cyklický pořad pro děti ve věku 3–6 let, v němž je důraz kladen na pestrost a srozumitelnost, bude začínat vždy v 18:15. Cílem je děti zaujmout, seznamovat se základními etickými hodnotami. Pořad je doplněn animovanými pohádkami. O půl hodiny později se mohou děti těšit na oblíbený Večerníček. Od pondělí do pátku 2. až 6. ledna přinese malým divákům ještě pět dílů nového seriálu Kočka Linda, poklad rodiny, a poté dlouhou řadu večerníčků: nových – Sedmives a Tarbíci i oblíbených jako např. Kubula a Kuba Kubikula, Pat a Mat… A je to!, O skřítku Racochejlovi. Dětské pásmo zakončí v 18:55 Disney klub, který uvede animované seriály určené převážně starším dětem.

ČT2: Kavčí hnízdo od pondělí do pátku

  • 17:00 Planeta YÓ
  • 18:15 Kouzelná školka
  • 18:45 Večerníček
  • 18:55 Disney klub

Ani o víkendu nebudou děti ošizeny. V sobotu v 17:45 přijde na řadu pohádka. První novoroční neděli 8. ledna to bude pohádka O Všudybylovi podle Františka Hrubína. Vypráví o zlé soví královně a lásce, která její nástrahy překoná (1976). Neděle pak přinese kolekci animovaných seriálů.