Bigbít na stránkách ČT košatí

Praha – Setkání s historií československé rockové hudby od 50. do 80. let nabízí podrobná internetová encyklopedie, jež vznikla pod patronací České televize. Navazuje na jeden z nejúspěšnějších seriálů dokumentárního charakteru ČT v minulé dekádě. Internetový protějšek seriálu Bigbít se neustále rozrůstá o nové složky.

Tvůrcem internetové encyklopedie rocku 20. století mapující historii kapel a interpretů, kteří tvořili jeho dějiny, je Petr Hrabalik. Na stránkách Bigbítu lze najít nejen seznam všech dílů stejnojmenného pořadu České televize, jednotlivé ukázky jsou součástí profilů českých a slovenských kapel.

„Určité části seriálu se tam objevují, ale pouze jako doplnění širších textů. Jestliže kapely byly v seriálu představeny v nějakém svém profilu, tak tady má každá kapela docela obsáhlý text, kde je zaznamenán celý vývoj, kterým ta kapela procházela. Je to kompletní až do roku 1989,“ upřesňuje Hrabalik.

Video Rozhovor s Petrem Hrabalikem
video

Rozhovor s Petrem Hrabalikem

Webové stránky Bigbítu s podtitulem Stručné dějiny světového rocku XX. století zprostředkovávají setkání s historií světové rockové hudby. Začínají v padesátých letech černým rhythm&blues a rock´n´rollem a končí stručnou charakteristikou rapu a hip hopu, acid jazzu nebo world music v letech osmdesátých. V podrobných profilech kapel nechybí ani diskografie, a to nejen oficiálních desek, ale i neoficiálních nahrávek.