Sting se vrátí do Prahy i v červnu

Praha - Britský zpěvák a skladatel Sting vystoupí 25. června v pražské O2 areně. V rámci oslav čtvrtstoletí své sólové kariéry představí své největší hity. Sting se chystá do Česka už tento týden, v sobotu 18. února zazpívá v Kongresovém centru. Koncert byl beznadějně vyprodán už počátkem prosince.

„Na základě velkého fanouškovského zájmu se Sting rozhodl letos navštívit Prahu ještě jednou - komorní prostory Kongresového centra tentokrát vystřídá O2 arena,“ uvedl Petr Novák z pořádající aagentury Live Nation.

Skladatel, zpěvák, autor, herec a aktivista Sting zahájil evropské turné 5. února v Newcastlu. Na koncertní šňůře ho doprovázejí kytaristé Dominic a Rufus Millerové, bubeník Vinnie Colaiuta, hráč na elektrické housle Peter Tickell a vokalistka Jo Lawryová. Vstupenky v ceně od 1 090 do 1 790 korun budou v předprodeji od 17. února, internetové rezervace se spustí o den později.

Šedesátiletý Sting, vlastním jménem Gordon Sumner, stál nejprve v roce 1977 u zrodu slavné kapely Police, první sólové album vydal o osm let později. Za svou kariéru prodal téměř 100 milionů alb jako sólový umělec a získal deset cen Grammy, Zlatý glóbus, cenu Emmy a tři nominace na Oscara. V Česku již vystoupil šestkrát, naposledy předloni v pražské O2 areně, kde zahrál své hity v orchestrální úpravě.