Sting, baskytara a Praha - letos poprvé, ale ne naposled

Praha - Do posledních míst dnes pražské Kongresové centrum zaplnili fanoušci jedné z největších hvězd světové rockové scény. Britský zpěvák, skladatel a bývalý frontman legendární rockové kapely The Police, který již více než čtvrt století vystupuje pod pseudonymem Sting, do Prahy zavítal v rámci svého koncertního turné Back to Bass. Jak už název turné napovídá, před natěšené české fanoušky Sting předstoupil s baskytarou na krku, aby jim připomněl své největší hity.

Ještě než se Sting, občanským jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, dostal k největším hitům, připomněl divákům písně z nejstarších alb své bohaté diskografie. Jako první potemnělým sálem zazněly tóny rozverného singlu All This Time z počátku 90. let.

Jedenašedesátiletý matador britské rockové scény pojal turné Back to Bass jako oslavu své úspěšné sólové kariéry, kterou zahájil před zhruba 25 lety. Na scéně Stinga doprovázeli kytaristé Dominic a Rufus Millerovi, bubeník Vinnie Colaiuta, hráč na elektrické housle Peter Tickell a vokalistka Jo Lawryová. Baskytary a zpěvu se ujal sám Sting.

Kromě méně či více známých hitů Sting diváky okouzlil i svým bezprostředním projevem. Téměř každou pauzu mezi jednotlivými skladbami prokládal vzpomínkami na své dětství či vtipně komentoval vznik svých písní. Při skladbě Ghost Story, která je o jeho zesnulém otci, se Brit dokonce neubránil slzám.

Kromě této skladby nemohl nezaznít hit z éry legendárních The Police Every Breath You Take nebo melancholická Fields Of Gold. Vystoupení Sting se svými spoluhráči uzavřel písní Never Coming Home. Po bouřlivých ovacích vestoje se ale nakonec na pódium musel vrátit ještě třikrát, aby odehrál ještě Desert Rose a sám s kytarou také Message In A Bottle, kterou s ním odzpívalo celé hlediště a dalo tak zapomenout na drobné technické potíže, které závěr koncertu provázely.

Sting při koncertě v Praze (únor 2012)
Zdroj: ČTK
Autor: Stanislav Zbyněk

Fanoušci, kteří si nestihli vstupenky na dnešní koncert v Kongresovém centru včas zajistit, mají šanci Stinga vidět ještě 25. června, kdy vystoupí v O2 Areně. Vstupenky na tento koncert by měly být v předprodeji od druhé poloviny února.

V rámci turné Back to Bass představil Sting své nejnovější vystoupení například ve Varšavě, Kodani nebo Amsterdamu. Přímo z Prahy se vydá za svými fanoušky do Vídně, poté zamíří do Bruselu či Toulouse.